Основні заходи обкому профспілки
Позиція Профспілки щодо підвищення тарифних розрядів педагогам-дошкільникам
ЦК Профспілки працівників освіти і науки України в рамках соціального діалогу розглядав проєкт постанови Кабміну «Про внесення змін у додаток 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. № 1298», розроблений МОН на виконання положень закону «Про дошкільну освіту» від 6.06.2024 № 3788-ІХ, та зауважив у листі від 24 січня на адресу профільного міністерства наступне.
Зміцнювати освітянську Профспілку – наш обов’язок. В єдності – наша сила.
22 січня, згідно плану роботи на рік, обласним комітетом Профспілки проведено засідання президії, в якому взяли участь голови районних, міських організацій, первинних організацій Профспілки обласного підпорядкування.
Голова обласної організації Профспілки В.М. Оборонько проінформувала профспілковий актив про вирішення поточних питань, які стоять перед виборними органами Профспілки всіх рівнів по виконанню основних напрямів профспілкової діяльності, поклавши в основу планування роботи на рік.
Президент підписав Закон, який збільшить вплив молоді на місцях
Президент України Володимир Зеленський підписав Закон №3703-ІХ про місцеве самоврядування в Україні, який значно розширює можливості молоді у місцевому самоврядуванні. Цей Закон відкриває нові горизонти для молодих людей, забезпечуючи їх реальними інструментами впливу на розвиток своїх громад.
Зокрема, молодь зможе ініціювати та брати участь у таких формах роботи громади, як місцеві ініціативи, громадські слухання, публічні консультації та електронні петиції, які доступні для громадян із 14 років.
Звітуємо, обговорюємо, плануємо, змінюємо світ на краще.
14 січня в Миколаївській міській організації Профспілки відбулася важлива подія: міська звітно-виборна конференція.
В конференції взяли участь: голова обласної організації В.М.Оборонько, начальник управління освіти Миколаївської міської ради Г.В. Личко та 127 делегатів.
Конференція розпочалась Гімном профспілок та хвилиною мовчання на честь пам'яті колишньої голови Мовчан Світлани Володимирівни.
Відгули для працівників: визначення та правила надання
Практика застосування терміну відгул є досить поширеною. Звертаємо увагу, що жоден нормативний акт не містить чіткого визначення цього поняття. Тому «відгулом» можна вважати день відпочинку, що відповідно до трудового законодавства може надаватися працівникові як компенсація за роботу у неробочий, а також в інших випадках, передбачених чинним законодавством.
Відповідно до норм трудового законодавства, відгули можуть бути як оплачувані так і не оплачувані. Статтею 72 Кодексу законів про працю України (далі КЗпП) передбачено, що робота у вихідний день може компенсуватися, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі.