Основні заходи обкому профспілки
Розширення співпраці: зустріч із освітнім омбудсменом
6 лютого 2025 року у Будинку Спілок відбулася зустріч представників Профспілки працівників освіти і науки України на чолі із заступником Голови Профспілки Сергієм Романюком із освітнім омбудсменом Надією Лещик.
Учасники обговорили ключові напрями подальшої співпраці у сфері соціально-економічного захисту працівників освіти.
Нарада з освітніх реформ: офлайн-навчання, профільна старша школа та підтримка студентів
30 січня 2025 року під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля відбулася нарада щодо реалізації реформ у сфері освіти.
У заході взяли участь урядовці, зокрема Міністр освіти і науки Оксен Лісовий, Віце-прем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров та Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки Юлія Свириденко.
Серед ключових тем, які оборювалися, – це повернення учнів до офлайн-навчання, реформування старшої профільної школи, трансформація освітніх просторів та підтримка профтехосвіти й вищої освіти.
Позиція Профспілки щодо підвищення тарифних розрядів педагогам-дошкільникам
ЦК Профспілки працівників освіти і науки України в рамках соціального діалогу розглядав проєкт постанови Кабміну «Про внесення змін у додаток 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. № 1298», розроблений МОН на виконання положень закону «Про дошкільну освіту» від 6.06.2024 № 3788-ІХ, та зауважив у листі від 24 січня на адресу профільного міністерства наступне.
Зміцнювати освітянську Профспілку – наш обов’язок. В єдності – наша сила.
22 січня, згідно плану роботи на рік, обласним комітетом Профспілки проведено засідання президії, в якому взяли участь голови районних, міських організацій, первинних організацій Профспілки обласного підпорядкування.
Голова обласної організації Профспілки В.М. Оборонько проінформувала профспілковий актив про вирішення поточних питань, які стоять перед виборними органами Профспілки всіх рівнів по виконанню основних напрямів профспілкової діяльності, поклавши в основу планування роботи на рік.
Президент підписав Закон, який збільшить вплив молоді на місцях
Президент України Володимир Зеленський підписав Закон №3703-ІХ про місцеве самоврядування в Україні, який значно розширює можливості молоді у місцевому самоврядуванні. Цей Закон відкриває нові горизонти для молодих людей, забезпечуючи їх реальними інструментами впливу на розвиток своїх громад.
Зокрема, молодь зможе ініціювати та брати участь у таких формах роботи громади, як місцеві ініціативи, громадські слухання, публічні консультації та електронні петиції, які доступні для громадян із 14 років.