Юридичні консультації

Правові аспекти трудової діяльності осіб з інвалідністю

     03012018У статті 43 Конституції України зазначено: «Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю, гарантує рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності…».

Детальніше...

Оформлення трудових відносин з керівниками закладів загальної середньої освіти

    45677421Згідно з пунктом 4 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VIII (далі — Закон України «Про освіту») частину другу статті 26 Закону України «Про загальну середню освіту» викладено у наступній редакції:

     «2. Керівник закладу загальної середньої освіти призначається на посаду та звільняється з посади рішенням засновника (засновників) закладу або уповноваженого ним (ними) органу.

Детальніше...

За рішенням Кабінету Міністрів України створено Державну службу якості освіти України

     65112236 грудня 2017 року на засіданні Кабінету Міністрів України ухвалено рішення про створення органу, який централізовано відповідатиме за дотримання якості освіти та освітніх стандартів, — Державну службу якості освіти України (ДСЯО).

     Нова структура засновується на базі ДІНЗ — Державної інспекції навчальних закладів. Вона матиме ширші повноваження, а також буде представлена на регіональному рівні через спеціальні відділення.

Детальніше...

Право працівника, якого поновлено на роботі за рішенням суду, на щорічну основну відпустку

      27112017Відповідно до частини першої статті 235 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП України) у разі звільнення без законної підстави працівник має бути поновлений на попередній роботі органом, який розглядає трудовий спір.

Детальніше...

Інформація щодо зарахування до стажу роботи періоду догляду за дитиною у контексті пенсійної реформи

    54345687    У відповідь на численні звернення через актуальність питання зарахування до стажу роботи періоду догляду за дитиною, до уваги спілчан пропонується відповідне роз’яснення Міністерства соціальної політики України.

  До страхового стажу зараховуються періоди, протягом яких особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за які щомісяця сплачені страхові внески у сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Детальніше...

З офіційних джерел