Юридичні консультації

Щодо скорочення штатної чисельності працівників закладів освіти

 15022018Відповідно до частини 4 статті 77 Бюджетного кодексу України місцеві ради при затвердженні відповідних бюджетів мають враховувати у першочерговому порядку потребу в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати.

Детальніше...

Особливості обліку робочого часу працівників, зайнятих у шкідливих умовах праці

05022018     Законодавче регулювання тривалості робочого часу є однією з гарантій конституційного права працівників на працю, відпочинок, безпечні та належні умови праці. Законодавство про робочий час має на меті, з одного боку, створення умов, що забезпечили б високу продуктивність та організованість праці, а з іншого боку — усебічний захист прав та інтересів працівників.

     Нормативно-правові акти обмежують час роботи працівників, зайнятих у шкідливих умовах праці. Про дотримання роботодавцем норм законодавства свідчить табель обліку робочого часу працівників.

Детальніше...

Підвищено граничний розмір надбавки педагогічним працівникам за престижність праці з 20 до 30 відсотків

     25012018З метою підвищення престижності праці педагогічних працівників Кабінет Міністрів України ухвалив рішення щодо підвищення граничного розміру надбавки педагогічним працівникам за престижність праці з 20 до 30 відсотків. Відповідна постанова «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 11.01.2018 № 23 набрала чинності з дня її опублікування та застосовується з 1 січня 2018 року.

Детальніше...

Зміни у пенсійному забезпеченні громадян з 1 січня 2018 року

21012018З 1 січня 2018 року Пенсійним фондом України відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 № 2148-VIII (далі — Закон № 2148-VIII) здійснено перерахунок пенсій, а саме:

Детальніше...

Уряд ухвалив рішення про перенесення робочих днів у 2018 році

     012018Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України  «Про перенесення робочих днів у 2018 році» для працівників підприємств, установ та організацій, яким встановлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями (субота та неділя), крім органів Пенсійного фонду України, Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта», Державної казначейської служби та банківських установ.

Детальніше...

З офіційних джерел