Юридичні консультації

1 жовтня 2018 року набрала чинності нова форма заяви-розрахунку для фінансування «лікарняних»

0110201За рішенням правління Фонду соціального страхування України з 01 жовтня 2018 року почала діяти нова форма заяви-розрахунку для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та деяких виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів ФССУ. Відповідний Порядок фінансування страхувальників було затверджено постановою правління Фонду від 19.07.2018 № 12.

Детальніше...

Право працівників на судовий захист у випадку затримки виплати заробітної плати

199018Профспілка роз’яснює як захистити права працівників на своєчасну виплату заробітної плати у судовому порядку.

Відповідно до статей 33, 34 Закону України від 24.03.1995 № 108/95-ВР «Про оплату праці» працівник може звертатись до роботодавця не лише з вимогою про сплату всього розміру заробітної плати, а і з вимогою про проведення індексації зарплати протягом періоду зміни мінімального розміру заробітної плати, а також отримання компенсації втрати частини заробітної плати в зв’язку із порушенням строків її виплати відповідно до індексу інфляції.

Детальніше...

Новий Порядок створення груп подовженого дня у державних та комунальних закладах загальної середньої освіти набрав чинності

1209201831 серпня 2018 року набрав чинності Порядок створення груп подовженого дня у державних і комунальних закладах загальної середньої освіти, затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 25 червня 2018 року № 677, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 24 липня 2018 року за  865/32317 (далі — Порядок).

Зазначений Порядок визначає механізм утворення груп подовженого дня у державних та комунальних закладах загальної середньої освіти (далі — групи подовженого дня) та основні засади їх функціонування.

Детальніше...

Трудові права та гарантії працівників, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною

 

28052018         Згідно з частиною третьою статті 179 Кодексу законів про працю України та частиною першою статті 18 Закону України «Про відпустки» після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Детальніше...

Методичні рекомендації щодо організації освітнього простору Нової української школи

25042018Міністерство освіти і науки України затвердило Методичні рекомендації щодо організації освітнього простору Нової української школи.

У документі, зокрема, зазначено, що особливістю Нової української школи є, поміж іншого, організація такого освітнього середовища, яке сприятиме вільному розвитку творчої особистості дитини. З цією метою змінюються просторово-предметне оточення, програми та засоби навчання.

Детальніше...

З офіційних джерел