Юридичні консультації

Чи може методист, який отримує пенсію за вислугу років, одночасно викладати у школі ?

     766700097  Згідно зі статтею 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення» пенсії за вислугу років встановлюються окремим категоріям громадян, зайнятих на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності або придатності до настання віку, що дає право на пенсію за віком.

          Відповідно до статті 55 цього Закону право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти за наявності спеціального стажу роботи від 25 до 30 років та за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України.

Детальніше...

Методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів у загальноосвітніх навчальних закладах у 2017 – 2018 навчальному році

45558788890

   Міністерством освіти і науки України спільно з Національною академією педагогічних наук України та Інститутом модернізації змісту освіти розроблено методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів у загальноосвітніх навчальних закладах у 2017 – 2018 навчальному році.

       Відповідний лист Міністерства освіти і науки України від 09.08.2017 № 1/9-436 надіслано до управлінь (департаментів) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій та Інститутів післядипломної педагогічної освіти для практичного використання.

Детальніше...

Укладання контракту з керівниками комунальних навчальних закладів

6890--98     Законами України «Про загальну середню освіту» (стаття 26), «Про дошкільну освіту» (стаття 31), «Про позашкільну освіту» визначено, що трудові відносини у системі загальної середньої, дошкільної, позашкільної освіти регулюються законодавством України про працю, Законом України «Про освіту», цими Законами та іншими нормативно-правовими актами.

   Відповідно до статті 21 Кодексу законів про працю Україниконтракт є особливою формою трудового договору і сфера його застосування визначається законами України. Це суттєво звужує сферу застосування контракту.

Детальніше...

Порядок розірвання трудового договору з працівником з ініціативи власника або уповноваженого ним органу за попередньою згодою виборного органу первинної профспілкової організації

        43465434Згідно з частиною першою статті 43 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП України) розірвання трудового договору з підстав, передбачених пунктами 1 (крім випадку ліквідації підприємства, установи, організації), 2–5, 7 статті 40 та пунктами 2 і 3 статті 41 КЗпП України, може бути проведено лише за попередньою згодою виборного органу (профспілкового представника) первинної профспілкової організації, членом якої є працівник.

     У випадках, передбачених чинним законодавством про працю, власник або уповноважений ним орган звертається з обґрунтованим письмовим поданням про розірвання трудового договору з працівником до виборного органу первинної профспілкової організації, членом якої є працівник.

Детальніше...

Правові аспекти набуття студентами, учнями досвіду з виконання професійних завдань та обов’язків

     535552490Законом України «Про зайнятість населення» передбачені правові підстави щодо розширення можливостей для підвищення конкурентоспроможності молоді.

     Так, відповідно до статті 29 цього Закону студенти вищих та учні професійно-технічних навчальних закладів, що здобули професію (кваліфікацію) за освітньо-кваліфікаційним рівнем «кваліфікований робітник», «молодший спеціаліст», «бакалавр», «спеціаліст» та продовжують навчатися на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні, мають право проходити стажування за професією (спеціальністю), за якою здобувається освіта, на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, на умовах, визначених договором про стажування у вільний від навчання час.

Детальніше...

З офіційних джерел