Юридичні консультації

Порядок надання щорічної відпустки працівниці, яка має право на відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами

0052020Чи має право вагітна жінка на відпустку повної тривалості у перший рік роботи у зручний для неї час?

Так, має право.

Згідно з пунктом першим частини сьомої статті 10 Закону України «Про відпустки» щорічні відпустки повної тривалості до настання шестимісячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи за бажанням працівника надаються жінкам перед відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами або після неї.

Детальніше...

Соціальна допомога під час карантину: додаткові виплати та онлайн оформлення

27042020Другий місяць українці перебувають вдома через пандемію коронавірусу. Попри продовження карантину до 11 травня, в Уряді обіцяють, що без соціальної допомоги не залишать нікого. Після ухвалення змін до бюджету розпочались нарахування додаткової тисячі гривень для пенсіонерів, а допомога по безробіттю зросла на 350 гривень. Більшість соціальних виплат тепер можна оформити онлайн. Хто та як може претендувати на допомогу держави?

Детальніше...

Карантин на території України буде продовжено до 11 травня 2020 року!

2042020Карантин в Україні буде продовжено до 11 травня 2020 року. Лише після цієї дати почнеться поетапне зняття або послаблення обмежень. 

Про це заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, відкриваючи чергове засідання Кабінету Міністрів України у середу, 22 квітня 2020 року.

Спершу він подякував всім, хто відповідально поставився до рекомендацій влади і залишився святкувати Великдень вдома. За словами очільника Уряду, лише завдяки завчасно введеним карантинним заходам сьогодні в Україні один з найнижчих показників по рівню летальності від COVID-19 — 2,7%.

Детальніше...

Правовий висновок ЦК Профспілки щодо неправомірності звільнення педагогічних працівників, які досягли пенсійного віку та отримують пенсію за віком

21042020Центральний комітет Профспілки працівників освіти і науки України спрямував до Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової пропозиції щодо конституційного подання про визнання такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними) положень абзацу третього частини другої статті 22 та підпунктів 1, 2 пункту 3 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про повну загальну середню освіту» від 16 січня 2020 року № 463-ІХ.

Детальніше...

Дистанційна робота та штрафи за порушення карантину

2303202017 березня 2020 року Верховна Рада України прийняла законопроект № 3219 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» (закон № 530-ІХ від 17.03.2020 опубліковано в Урядовому кур’єрі від 19.03.2020 № 52).

Закон розроблений та прийнятий з метою запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 серед населення України.

Детальніше...

З офіційних джерел