Юридичні консультації

Розрахунок штатної чисельності, обов’язки, тривалість робочого часу, умови та оплата праці прибиральників службових приміщень закладів освіти

8907777777Професія «Прибиральник службових приміщень» належить до професійної групи «Робітники» (код за Національним класифікатором України ДК 003:2010 «Класифікатор професій» — 9132).

Кількість штатних одиниць прибиральників службових приміщень залежить від площі службових приміщень, які необхідно прибирати у закладі освіти.

Детальніше...

Як працюватимуть їдальні у закладах загальної середньої освіти з 1 вересня 2020 року?

2232313444Міністерством освіти і науки України надано роз’яснення, як працюватимуть шкільні їдальні у новому навчальному році. Адже правила відвідування закладів освіти суттєво змінилися у зв’язку з пандемією коронавірусу.

Зокрема, з нового навчального року в їдальнях закладів загальної середньої освіти заборонено організовувати харчування дітей за принципом «шведського столу».

У МОН наголосили, що між столами обов’язково має бути соціальна дистанція (не менше півтора метра). Також за ним мають сидіти не більше 4-х учнів одночасно.

Детальніше...

Внесення запису щодо строкового характеру трудового договору до трудової книжки педагогічного працівника, який отримує пенсію за віком

17062020До трудової книжки педагогічного працівника, який отримує пенсію за віком, з яким припинено безстроковий трудовий договір та укладено строковий трудовий договір, має бути внесено відповідний запис.

Якщо попередній трудовий договір (безстроковий) було припинено відповідним наказом власника або уповноваженого ним органу з одночасним укладенням нового трудового договору (строкового), отже, трудові відносини з працівником було припинено та розпочато знову, до трудової книжки педагогічного працівника, який отримує пенсію за віком, має бути внесено два наступних записи:

Детальніше...

Правові підстави, тривалість та порядок надання відпусток працівникам, які є особами з інвалідністю

0306020Чинним законодавством України встановлено збільшену тривалість щорічної основної відпустки для окремих категорій працівників, зокрема особам з інвалідністю, тривалість щорічної основної відпустки яких залежить від встановленої групи інвалідності.

Згідно з частиною сьомою статті 6 Закону України «Про відпустки» особам з інвалідністю I та II груп надається щорічна основна відпустка тривалістю 30 календарних днів, а особам з інвалідністю III групи — тривалістю 26 календарних днів.

Детальніше...

Внесено зміни до Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2020 році: терміни проведення вступної кампанії та нові можливості подачі документів

3052020Міністерством освіти і науки України внесено зміни до Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2020 році. Відповідний наказ підписаний 4 травня 2020 року та зареєстрований у Міністерстві юстиції України.

Оновлені Умови прийому приведено у відповідність до прийнятих 18 грудня 2019 року змін до Закону України «Про вищу освіту».

Детальніше...

З офіційних джерел