Основні заходи обкому профспілки
Виступ на парламентських слуханнях заступника Голови Профспілки працівників освіти і науки України Сергія Романюка, 9 грудня 2015 року
Шановні учасники парламентських слухань!
Ознайомившись з законопроектом "Про освіту", стає зрозуміло, що його розроблено з метою економії бюджетних коштів. У ньому відсутня відповідь на головне питання: Як при зменшенні фінансування галузі підвищити якість освіти?
Враховуючи, що закон "Про освіту" має діяти протягом десятиліть, його норми повинні опиратися не на фінансову ситуацію сьогодення, а виходити з завдань, які стоятимуть перед освітою в майбутньому. Закон повинен відповідати Конституції України та ратифікованим Україною міжнародним актам.
Закон має передбачати механізми реалізації конституційних гарантій здобуття всіх рівнів освіти, забезпечувати рівний доступ до освіти. Закриття малочисельних шкіл, а їх у селах близько 3000, позбавляє дітей такого доступу. Безоплатність дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти та її доступність має бути забезпечена усім дітям, незалежно від їх місця проживання.
Розпочато підготовку проекту Трудового кодексу до другого читання
3 грудня розпочато роботу над підготовкою проекту Трудового кодексу України до розгляду його парламентарями у другому читанні.
Робоча група, створена Комітетом Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, яку очолює голова Комітету Людмила Денісова, розпочала розгляд поправок до ТК.
Всього таких поправок народними депутатами внесено 1689. Усі 112 поправок, запропоновані профспілками, підтримані народними депутатами і також внесено до проекту документу, - про це повідомив заступник Голови ФПУ Сергій Українець, який брав участь у роботі групи.
Він також зазначив, що головним результатом на даному етапі роботи над ТК, – є те, що базові принципи правового регулювання, внесені профспілками, які випливають з норм міжнародного права і Конституції України, збережено у проекті ТК, що наразі опрацьовується.
Основними з цих принципів можна назвати зокрема:
- принцип верховенства права. Відповідно до нього людина, її права і свободи визнаються найвищими цінностями, визначають зміст і спрямованість діяльності держави;
Всеукраїнські збори голів первинних профорганізацій.
30 листопада, у м. Києві, було проведено Всеукраїнські збори профспілкових активістів, голів первинних профспілкових організацій, які представляли трудові колективи усіх галузей.
Основне питання зборів – завдання Федерації профспілок України щодо захисту соціально-економічних прав та інтересів членів профспілок в умовах реформ і європейської інтеграції, а також визначення тактики дій на сучасному етапі та перспектив модернізації профспілкової діяльності.
За словами Григорія Осового, голови Федерації профспілок України, у країні тривають масштабні реформи, які охоплюють майже усі сфери суспільного життя – зміни до Конституції, державного управління, децентралізація влади, зміни в економіці, соціальній та трудовій сферах та окреслив окремі питання роботи, які потребують консолідованого бачення, спільних дій задля їх розв’язання.
Правове забезпечення реформи освіти в Україні – парламентські слухання
Народні депутати вирішили провести 9 грудня 2015 року в залі пленарних засідань Верховної Ради України парламентські слухання на тему: «Правове забезпечення реформи освіти в Україні».
Згідно з Постановою, Кабінет Міністрів України має підготувати і подати до Верховної Ради України необхідні інформаційно-аналітичні та довідкові матеріали щодо тематики парламентських слухань та конкретні пропозиції до проекту їх рекомендацій, а також визначити доповідачів із зазначеного питання.
Комітет з питань науки і освіти із залученням представників центральних та місцевих органів виконавчої влади, навчальних закладів, наукових установ і громадських організацій має здійснити відповідні заходи щодо організаційного та методичного забезпечення проведення парламентських слухань.
Розглядаємо планові питання та нагороджуємо профактив
26 листопада 2015 року в приміщенні обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся IV пленум обласного комітету Профспілки, на якому було розглянуто наступні питання:
- Законопроект «Про освіту» рекомендовано повернути на доопрацювання Кабінету Міністрів України
- Втручання у самоврядну діяльність студентських профспілкових організацій – неприпустимо!
- ВІДБУВСЯ VIII З’ЇЗД ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
- Працює комісія обласного огляду-конкурсу на кращу первинку