Основні заходи обкому профспілки
Учасники І пленуму ЦК Профспілки – Голові Верховної Ради України
З метою недопущення руйнації системи професійно-технічної освіти та якнайшвидшого виправлення ситуації, що склалася з фінансовим забезпеченням підготовки робітничих кадрів для країни, виплатою заробітної плати працівникам та стипендіальним забезпеченням учнів, їх харчуванням, учасники І пленуму ЦК Профспілки звернулися до Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана та народних депутатів України, забезпечити дотримання вимог чинного законодавства при фінансуванні професійно-технічної освіти та виділення з Державного бюджету України місцевим бюджетам необхідних обсягів трансфертів, не допустивши зменшення обсягів освітньої субвенції, нерозподілені видатки якої в цьогорічному бюджеті значно перевищують нормативи, встановлені статтею 103 Бюджетного кодексу України, складаючи понад 4,5% загального обсягу освітньої субвенції замість резерву в обсязі не більше 1%.
Пленум ЦК Профспілки – основна увага первинним організаціям
Діяльність виборних органів організаційних ланок Профспілки в умовах фінансової та адміністративної децентралізації – це питання стало основним під час роботи першого пленуму Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України у 2016 році, що відбувся 27 січня у Києві.
«Актуальність основного питання, продиктована змінами в суспільно-політичному житті та змінами у законодавчій базі держави», – наголосив Георгій Труханов, розпочинаючи роботу заходу.
ПОЗИЦІЯ ПРОФСПІЛОК. Не дати знищити систему профтехосвіти!
Актуальні питання перспектив функціонування професійно-технічної освіти в умовах бюджетної децентралізації обговорили учасники консультативної зустрічі, яка відбулась у Федерації профспілок України 25 січня.
Під час зустрічі зазначалось, що відповідно до ст. 27 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» фінансування діяльності професійно-технічних навчальних закладів (ПТНЗ) має здійснюватися на основі фінансування з бюджетів органів місцевого самоврядування. Разом із тим, не передбачено передачу ресурсів (субвенцій) для збільшення видатків областей, обласних центрів та міст обласного підпорядкування на фінансування ПТНЗ.
«Удосконалення» окремих положень соціальної політики: погляд профспілок
З 1 січня 2016 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо стабілізації фінансового стану держави та удосконалення окремих положень соціальної політики)» від 24.12.2015 р. №911-VIII (далі – Закон № 911-VIII). Пропонуємо профспілковий аналіз цього Закону.
Підготовлено департаментом захисту соціально-економічних прав апарату
ФПУ з використанням матеріалів структурних підрозділів апарату ФПУ
Додається: