Юридичні консультації

Як працюватимуть їдальні у закладах загальної середньої освіти з 1 вересня 2020 року?

2232313444Міністерством освіти і науки України надано роз’яснення, як працюватимуть шкільні їдальні у новому навчальному році. Адже правила відвідування закладів освіти суттєво змінилися у зв’язку з пандемією коронавірусу.

Зокрема, з нового навчального року в їдальнях закладів загальної середньої освіти заборонено організовувати харчування дітей за принципом «шведського столу».

У МОН наголосили, що між столами обов’язково має бути соціальна дистанція (не менше півтора метра). Також за ним мають сидіти не більше 4-х учнів одночасно.

Детальніше...

Внесення запису щодо строкового характеру трудового договору до трудової книжки педагогічного працівника, який отримує пенсію за віком

17062020До трудової книжки педагогічного працівника, який отримує пенсію за віком, з яким припинено безстроковий трудовий договір та укладено строковий трудовий договір, має бути внесено відповідний запис.

Якщо попередній трудовий договір (безстроковий) було припинено відповідним наказом власника або уповноваженого ним органу з одночасним укладенням нового трудового договору (строкового), отже, трудові відносини з працівником було припинено та розпочато знову, до трудової книжки педагогічного працівника, який отримує пенсію за віком, має бути внесено два наступних записи:

Детальніше...

Правові підстави, тривалість та порядок надання відпусток працівникам, які є особами з інвалідністю

0306020Чинним законодавством України встановлено збільшену тривалість щорічної основної відпустки для окремих категорій працівників, зокрема особам з інвалідністю, тривалість щорічної основної відпустки яких залежить від встановленої групи інвалідності.

Згідно з частиною сьомою статті 6 Закону України «Про відпустки» особам з інвалідністю I та II груп надається щорічна основна відпустка тривалістю 30 календарних днів, а особам з інвалідністю III групи — тривалістю 26 календарних днів.

Детальніше...

Внесено зміни до Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2020 році: терміни проведення вступної кампанії та нові можливості подачі документів

3052020Міністерством освіти і науки України внесено зміни до Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2020 році. Відповідний наказ підписаний 4 травня 2020 року та зареєстрований у Міністерстві юстиції України.

Оновлені Умови прийому приведено у відповідність до прийнятих 18 грудня 2019 року змін до Закону України «Про вищу освіту».

Детальніше...

Порядок надання щорічної відпустки працівниці, яка має право на відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами

0052020Чи має право вагітна жінка на відпустку повної тривалості у перший рік роботи у зручний для неї час?

Так, має право.

Згідно з пунктом першим частини сьомої статті 10 Закону України «Про відпустки» щорічні відпустки повної тривалості до настання шестимісячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи за бажанням працівника надаються жінкам перед відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами або після неї.

Детальніше...

З офіційних джерел