Соціально-економічний напрямок
Заклад дошкільної освіти перебуває у простої: чи потрібно в новому навчальному році видавати новий наказ ?Простій— це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами (ст.34 КЗпП). Наявність укриття в сучасних умовах воєнної агресії можна віднести до технічних умов, необхідних для виконання роботи, адже без укриття неможливо забезпечити безпеку працівників і вихованців. Тому в умовах воєнного стану за наявності небезпеки життю та здоров’ю працівників і вихованців роботодавець може оголосити простій на весь час, поки перебувати в закладі освіти без укриття буде небезпечно. Підставою для продовження простою є воєнна агресія РФ, відсутність укриття та продовження воєнного стану в країні. Оголосити простій можна кількома засобами, наприклад:
КОНСУЛЬТАЦІЯ. ЩЕ РАЗ ПРО ВАЖЛИВІСТЬ ОЗНАЙОМЛЕННЯ ПРАЦІВНИКА З ЙОГО ТРУДОВИМИ ОБОВ’ЯЗКАМИНа «профспілкову гарячу лінію» звернулися з питання про обов’язковість наявності посадової інструкції як документа, яким визначені трудові обов’язки працівника. Статтею 31 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) заборонено вимагати від громадянина виконання роботи, не обумовленої його трудовим договором. Відповідно до статті 29 КЗпП встановлено обов’язок роботодавця повідомляти працівників про їх права та обов’язки до початку роботи.
Чи виплачувати при звільненні компенсацію за невикористану щорічну відпустку працівникові, що перебував у відпустці без збереження зарплати?Працівниця за робочий період 01.09.2022 — 31.08.2023 вісім місяців перебувала у відпустці без збереження заробітної плати на період дії воєнного стану. Чи потрібно їй оплатити компенсацію за щорічну відпустку при звільнені за цей робочий рік? Так, період відпустки без збереження заробітної плати зараховуйте до стажу роботи для щорічної основної відпустки. Протягом періоду дії воєнного стану роботодавець на прохання працівника може надавати йому відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку, встановленого частиною першою статті 26 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96‑ВР (далі — Закон про відпустки).
Як нараховується педагогічний стаж?Педагогічний стаж – це час роботи на педагогічних та науково-педагогічних посадах. Весь перелік таких посад визначений в Переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 14 червня 2000 р. № 963 «Про затвердження переліку посад педагогічним та науково-педагогічних працівників».
У Положенні про заклад дошкільної освіти — зміни КМУПостановою від 26.09.2023 № 1022 уряд вніс зміни у Положення про заклад дошкільної освіти. Документ доповнено новим розділом «Зарахування, переведення та відрахування вихованців державних (комунальних) закладів дошкільної освіти в умовах воєнного стану».
|