Юридичні консультації

Загальна тривалість щорічної основної відпустки вчителя загальноосвітнього навчального закладу та додаткової соціальної відпустки працівникам, які мають дітей.

Чи має право мати двох дітей віком до 15 років, яка працює вчителем у загальноосвітньому навчальному закладі,

на використання у повному обсязі щорічної основної відпустки вчителя (56 днів) та додаткової соціальної

відпустки працівникам, які мають дітей, (10 днів), оскільки згідно з чинним законодавством

України

загальна тривалість відпусток не може перевищувати 59 календарних днів ?

 

Відповідно до частини 6 статті 6 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 року

№ 504/96-ВР із змінами

(далі — Закон України «Про відпустки») керівним працівникам навчальних закладів

та установ освіти, навчальних

](педагогічних) частин (підрозділів) інших установ та закладів, педагогічним, науково-педагогічним

працівникам та науковим

працівникам надається щорічна основна відпустка тривалістю до 56 календарних днів

у порядку, затвердженому

Кабінетом Міністрів України.

Згідно зі статтею 19 Закону України «Про відпустки» жінці, яка працює та має двох або більше дітей віком

до 15 років, або

дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, одинокій матері, батьку, який виховує дитину без матері

(у тому числі й у разі

тривалого перебування матері у лікувальному закладі), а також особі, яка взяла дитину під опіку, чи

одному із прийомних

батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних

днів без урахування святкових та

неробочих днів (стаття 73 Кодексу законів про працю України ).

За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати

17 календарних днів.

 

Частиною 3 статті 10 Закону України «Про відпустки» встановлено, що загальна тривалість щорічних основної

та додаткових

відпусток не може перевищувати 59 календарних днів, а для працівників, зайнятих на підземних гірничих

роботах, — 69 календарних днів.

Проте, якщо працівникові після використання у відповідному робочому році

щорічних відпусток за цей рік надаються

невикористані щорічні відпустки за минулі роки, або, як у наведеному випадку, відповідно до статті 19 Закону України

«Про відпустки» додаткова соціальна відпустка працівникам, які мають дітей,

зазначене вище обмеження не поширюється.

Отже, мати двох дітей віком до 15 років, яка працює вчителем у загальноосвітньому

навчальному закладі, має право

на використання у повному обсязі щорічної основної відпустки вчителя — до 56 календарних

днів та додаткової соціальної

відпустки працівникам, які мають дітей, — 10 календарних днів без урахування святкових

та неробочих днів.

Порядок, розмір та строки виплати заробітної плати працівникам, визначені законодавством України

Відповідно до статті 115 Кодексу законів про працю України та частин 1, 2 статті 24 Закону України «Про оплату праці» від 24 березня 1995 року № 108/95-ВРіз змінами та доповненнями (далі — Закон України «Про оплату праці») заробітна плата виплачується працівникам регулярно уробочі дні у строки, встановлені колективним договоромабо нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а уразі відсутності таких органів —представниками, обраними тауповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів,та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

Детальніше...

Дії адміністрації, якщо працівник за станом здоров’я не може виконувати деякі види робіт

Працівник, якому за станом здоров’я не можна перевантажувати спину, відмовився переносити

важкі предмети на робочому місці. За це керівництвом йому було оголошено догану та

попередження, що у разі повторення такої ситуації працівника буде звільнено з роботи.

Детальніше...

Щодо розміру доплати за ведення ділової документації працівникові загальноосвітнього навчального закладу

У якому розмірі має здійснюватися доплата за ведення ділової документації працівниці

загальноосвітнього навчального закладу, яка працює на 0,5 посадового окладу (ставки заробітної плати) ?

Детальніше...

Щодо графіків роботи вихователів дошкільних навчальних закладів

Як правильно складати та затверджувати графіки роботи (змінності) вихователів дошкільних навчальних закладів ?

Чи мають зазначені графіки відповідати табелю обліку робочого часу ?

Згідно з пунктом 4 статті 11 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 року № 2628-ІІІ із змінами та доповненнями (далі — Закон України «Про дошкільну освіту») режим роботи дошкільного навчального закладу незалежно від підпорядкування, типу та форми власності, тривалість перебування у ньому дітей встановлюються його засновником (власником) відповідно до законодавства України за погодженням з відповідними органами управління освітою та відповідними органами управління охорони здоров’я.

Детальніше...

Більше статей...

З офіційних джерел