Юридичні консультації

Новий Порядок створення груп подовженого дня у державних та комунальних закладах загальної середньої освіти набрав чинності

1209201831 серпня 2018 року набрав чинності Порядок створення груп подовженого дня у державних і комунальних закладах загальної середньої освіти, затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 25 червня 2018 року № 677, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 24 липня 2018 року за  865/32317 (далі — Порядок).

Зазначений Порядок визначає механізм утворення груп подовженого дня у державних та комунальних закладах загальної середньої освіти (далі — групи подовженого дня) та основні засади їх функціонування.

Детальніше...

Трудові права та гарантії працівників, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною

 

28052018         Згідно з частиною третьою статті 179 Кодексу законів про працю України та частиною першою статті 18 Закону України «Про відпустки» після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Детальніше...

Методичні рекомендації щодо організації освітнього простору Нової української школи

25042018Міністерство освіти і науки України затвердило Методичні рекомендації щодо організації освітнього простору Нової української школи.

У документі, зокрема, зазначено, що особливістю Нової української школи є, поміж іншого, організація такого освітнього середовища, яке сприятиме вільному розвитку творчої особистості дитини. З цією метою змінюються просторово-предметне оточення, програми та засоби навчання.

Детальніше...

Право працівників на відпочинок

03042018Стаття 45 Конституції України гарантує кожному працівникові право на відпочинок. Це право забезпечується наданням днів щотижневого відпочинку, а також оплачуваної щорічної відпустки, встановленням скороченого робочого дня щодо окремих професій та виробництв, скороченої тривалості роботи у нічний час.

Максимальна тривалість робочого часу, мінімальна тривалість відпочинку та оплачуваної щорічної відпустки, вихідні та святкові дні, а також інші умови здійснення цього права визначаються законом.

Детальніше...

Додаткова відпустка працівникам за роботу на персональних комп’ютерах

23032018Згідно з пунктом 1 статті 8 Закону України «Про відпустки» окремим категоріям працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, надаються щорічні додаткові відпустки за особливий характер праці — тривалістю до 35 календарних днів.

Конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника у цих умовах.

Детальніше...

З офіційних джерел