Юридичні консультації

Документ про здобуття повної загальної середньої освіти відтепер матиме назву — СВІДОЦТВО

07032019Українські школярі отримуватимуть наступні документи:

– після завершення навчання у 4-му класі — свідоцтво про здобуття початкової освіти;

– після завершення навчання у 9-му класі — свідоцтво про здобуття базової середньої освіти;

– після завершення навчання у 11-му (12-му) класі та закінчення школи — свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти.

Детальніше...

Порядок призначення і виплати державної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами і при народженні дитини

252019Відповідно до Конституції України на законодавчому рівні встановлено гарантований державою рівень матеріальної підтримки сімей з дітьми шляхом надання державної грошової допомоги з урахуванням складу сім’ї, її доходів та віку дітей.

Так, статтею 1 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» від 21.11.1992 № 2811-XII (далі — Закон № 2811) передбачено, що громадяни України, в сім’ях яких виховуються та проживають неповнолітні діти, мають право на державну допомогу у випадках та на умовах, передбачених цим Законом та іншими законами України.

Детальніше...

Гарантії для працівників, обраних до профспілкових органів: судова практика

08022019Рішенням Герцаївського районного суду Чернівецької області від 28.11.2018 у цивільній справі № 714/601/18 задоволено позовну заяву вчителя до відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Чернівецької області, третіх осіб на стороні позивача: районної та обласної організацій Профспілки працівників освіти та науки України про скасування дисциплінарного стягнення та відшкодування моральної шкоди.

Як вбачається з рішення суду Позивачка звернулася до суду з даним позовом та в обґрунтування позовних вимог посилалась на те, що вона працює вчителем початкових класів районного ліцею та є головою первинної профспілкової організації, членом президії районної організації Профспілки працівників освіти і науки України.

Детальніше...

Уряд удосконалив порядок виплати соціальних стипендій студентам закладів вищої освіти

2401201923 січня 2019 року на засіданні Уряду ухвалено рішення про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України щодо виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) закладів вищої освіти.

Зокрема:

–  розширено категорії осіб, які отримують соціальні стипендії, надано право на отримання соціальних стипендій усім учасникам бойових дій, у тому числі особам, визнаним постраждалими учасниками Революції Гідності, особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях та їхнім дітям, які є студентами закладів вищої освіти;

Детальніше...

Державні свята України — календар на 2019 рік

15012019У цьому календарі на 2019 рік ви знайдете 11 державних свят України, які завжди є вихідними.

Дати дев’яти офіційних державних свят є незмінними, лише Великдень і Трійця щороку припадають на різні дні. Вони позначені зірочкою «.

Через те, що святкові дні, які припадають на вихідні, переносяться, або ж припадають на п’ятницю чи понеділок, українці отримують невеликі канікули.

Детальніше...

З офіційних джерел