Юридичні консультації

Пільги, на які має право багатодітна родина

На які пільги має право багатодітна родина, у якій виховуються шестеро дітей?

Куди потрібно звертатися, щоб отримати відповідні пільги?

 

З метою створення належних матеріальних умов для виховання дітей у сім’ях держава надає батькам або особам, які їх замінюють, соціальну допомогу, передбачену Законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» та іншими законами України.

Сім’ям з дітьми у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, надаються пільгові довгострокові кредити на придбання житла, предметів довгострокового користування та житлове будівництво.

Відповідно до статті 13 Закону України «Про охорону дитинства» багатодітним сім’ям надаються такі пільги:

1)      50% знижка плати за користування житлом (квартирна плата) у межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена сім’ї, який постійно проживає у жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю);

Детальніше...

Порядок здійснення періодичної повірки засобів вимірювальної техніки

Які служби мають виконувати повірку лічильників спожитої електроенергії, води та газу, встановлених у квартирі?

Хто має сплачувати за повірку облікових приладів?

Чи мають власників квартир самостійно демонтувати та приносити лічильники для повірки?

 

Відповідно до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» засоби вимірювальної техніки, на які поширюється метрологічний нагляд, дозволяється застосовувати лише за умови, якщо вони пройшли повірку.

Повірка здійснюється територіальними органами або метрологічними службами підприємств, акредитованих на право її проведення за окремими договорами.

Детальніше...

Документи, необхідні для того, щоб стати на квартирний облік

 

  1. Ксерокопія паспорта (перша сторінка та сторінка із зазначенням прописки) усіх повнолітніх членів сім’ї, які стають на квартирний облік.
  2. Ксерокопія свідоцтва про одруження або розірвання шлюбу.
  3. Ксерокопія свідоцтва про народження дитини (дітей).
  4. Довідка за формою № 3 (із ЖЕКу).
  5. Довідка про попереднє місце проживання, якщо за останнім місцем проживання були прописані після 1992 року.
  6. Якщо хтось із членів сім’ї, який виявив бажання стати на квартирний облік, має або мав квартиру чи будинок, що належить йому на праві приватної власності, необхідно надати копію правовстановлюючого документа: свідоцтво про право власності, договір купівлі-продажу, договір дарування тощо.
  7. Довідка з місця роботи (із зазначенням місця роботи та займаної посади).
  8. Документи, що дають право на пільги: медичний висновок ВКК, копія посвідчення учасника бойових дій, інваліді війни, члена сім’ї загиблого, інваліда з дитинства, інваліда праці, потерпілого внаслідок аварії на ЧАЕС І тп ІІ категорій тощо.
  9. Бланк заяви за формою № 1 про прийняття на квартирний облік видається інспектором та заповнюється за зразком. Підписи усіх повнолітніх членів сім’ї, які стають на квартирний облік, та дата заповнення проставляються у присутності інспектора. Заява приймається тільки за наявності усіх необхідних документів. 
  10. Три аркуші паперу формату А4, два конверти з марками.

 

Типовий порядок обробки персональних даних у базах персональних даних

20 січня 2012 року набрав чинності наказ Міністерства юстиції України «Про затвердження Типового порядку обробки персональних даних у базах персональних даних» від 30 грудня 2011 року № 3659/5, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 03 січня 2012 року за № 1/20314.

Документом встановлено загальні вимоги до організаційних та технічних заходів захисту персональних даних під час їх обробки у базах персональних даних власниками та розпорядниками баз персональних даних.

Обробка персональних даних може здійснюватися повністю або частково у інформаційній (автоматизованій) системі та / або у формі карток персональних даних.  

Детальніше...

Призначення на посаду та звільнення з посади керівника загальноосвітнього навчального закладу комунальної форми власності

Керівник загальноосвітнього навчального закладу комунальної форми власності прийнятий на роботу відділом освіти районної державної адміністрації. Чи можлива законна передача таких повноважень від відділу освіти до районної ради?

 

Статтею 143 Конституції України встановлено, що територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації, установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю.

Згідно з пунктом 30 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в України» від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР (із змінами та доповненнями) до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад належить прийняття рішень про створення, ліквідацію, реорганізацію та перепрофілювання підприємств, установ, організацій комунальної власності відповідної територіальної громади.

Частиною 1 статті 18 Закону України «Про освіту» від 23 травня 1991 року № 1060-ХІІ (із змінами та доповненнями) визначено, що навчальні заклади створюються органами державної виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності, громадянами відповідно до соціально-економічних, національних, культурно-освітніх потреб у них за наявності необхідної матеріально-технічної, науково-методичної бази та педагогічних кадрів.

Детальніше...

З офіційних джерел