Юридичні консультації

Порядок виплати та розмір допомоги з тимчасової непрацездатності у зв’язку із доглядом за хворим членом сім’ї.

Чи має право отримати листок непрацездатності та допомогу з тимчасової непрацездатності у зв’язку із доглядом за хворою дитиною працююча бабуся, яка фактично здійснює догляд за дитиною під час її хвороби ?

Порядок та умови видачі, продовження та обліку листків непрацездатності визначені в Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженій наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.11.2001 року № 455 (далі — Інструкція № 455).

Відповідно до Інструкції № 455 тимчасова непрацездатність працівників засвідчується листком непрацездатності, який видається громадянам України, іноземцям, особам без громадянства, що проживають в Україні та працюють на умовах трудового договору (контракту) на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форм власності та господарювання або у фізичних осіб.

Детальніше...

Порядок надання одноразової адресної допомоги молодим працівникам, залученим до роботи у селах та селищах.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2013 року № 587 (далі — Постанова КМУ № 587) затверджено Порядок надання одноразової адресної допомоги молодим працівникам, залученим до роботи в селах і селищах та Перелік професій (спеціальностей, напрямів підготовки), за якими надається така допомога.

Постанова КМУ № 587 набирає чинності з 1 січня 2014 року.

Детальніше...

Перелік професій (спеціальностей, напрямів підготовки), за якими надається одноразова адресна допомога молодим працівникам, залученим до роботи у селах та селищах.

Додаток до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку надання одноразової адресної допомоги молодим працівникам, залученим до роботи в селах і селищах, та переліку професій (спеціальностей, напрямів підготовки), за якими надається така допомога» від 11липня 2013року587.

Детальніше...

Право голів, їх заступників, керівників структурних підрозділів та працівників місцевих державних адміністрацій на здійснення викладацької діяльності.

Згідно з підпунктом «в» пункту 1 частини 1 статті 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 07.04.2011 року № 3206-VI (далі — Закон України «Про засади запобігання і протидії корупції») державні службовці та посадові особи органів місцевого самоврядування є особами, уповноваженими на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, а також суб’єктами відповідальності за корупційні правопорушення.

Детальніше...

Порядок присвоєння класності та встановлення відповідних надбавок водіям закладів та установ освіти.

У період роботи у закладі, в установі, організації водієві автотранспортного засобу може бути присвоєно кваліфікацію IІ чи I класу.

Згідно з нормами, передбаченими Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженим наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.02.2006 року № 136:

         для присвоєння кваліфікації II класу у посвідченні водія має бути дозвіл на керування транспортними засобами категорій "B", "C", "E" або "D", або "D" та "E", а також безперервний стаж роботи водієм III класу у закладі, в установі, організації — не менше трьох років;

         для присвоєння кваліфікації I класу у посвідченні водія має бути дозвіл на керування транспортними засобами категорій "B", "C", "D" та "E", а також безперервний стаж роботи водієм II класу у закладі, в установі, організації — не менше двох років.

Присвоєння водіям ІI та I класів здійснюється кваліфікаційними комісіями закладу, установи, організації під час кваліфікаційної атестації. Рішення кваліфікаційної комісії затверджується наказом керівника закладу, установи, організації.

Детальніше...

З офіційних джерел