Юридичні консультації

Зарахування до педагогічного стажу

Чи зараховується до педагогічного стажу вчителя фізкультури

загальноосвітнього навчального закладу робота на посаді тренера-викладача у дитячо-юнацькій спортивній школі ?

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів та установ освіти» від 25.08.2004 року № 1089, що набрала чинності з 1 січня 2005 року, якою затверджено Порядок виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів та установ освіти, для виплати надбавки за вислугу років до педагогічного стажу вчителя фізкультури загальноосвітнього навчального закладу зараховується час роботи на посаді тренера-викладача у спортивних школах усіх типів.

Порядок встановлення заробітної плати

Який порядок встановлення місячної заробітної плати тренерам-викладачам спортивних шкіл ?

Відповідно до пункту 6 додатка 6 до наказу Міністерства сім’ї, молоді та сорту України від 23.09.2005 року № 2097 «Про впорядкування умов оплати праці працівників бюджетних установ, закладів та організацій галузі фізичної культури та спорту» (далі — наказ № 2097) місячна заробітна плата тренера-викладача може встановлюватися керівництвом школи за однією з двох форм оплати праці за погодженням з тренером:

–         за кількістю годин навчально-тренувальної роботи на тиждень;

–         розмірами нормативів за підготовку одного учня-спортсмена, який входить до складу національної збірної команди України.

Якщо тренер-викладач працює за першою формою оплати праці (погодинною), число підготовлених ним членів національної збірної команди не враховується під час визначення розміру його заробітної плати.

Якщо тренером-викладачем обрано другу форму оплати праці і він провадить підготовку одного члена національної збірної команди України, він має право одержувати одну ставку заробітної плати (100 %). Розміри нормативів за підготовку одного учня-спортсмена наведені у підпункті 6.2 пункту 6 додатка 6 до наказу №  2097.

Порядок обрання, призначення на посаду та звільнення керівника вищого навчального закладу першого або другого рівня акредитації

Як провадиться обрання, призначення на посаду та звільнення керівника вищого навчального закладу першого або другого рівня акредитації ?

На який максимальний термін може призначатися виконуючий обов’язки керівника новоствореного вищого навчального закладу першого або другого рівня акредитації ?

Порядок обрання, затвердження та звільнення з посади керівника вищого навчального закладу першого або другого рівня акредитації визначений частиною 2 статті 39 Закону України «Про вищу освіту» від 17.01.2002 року № 2984-III із змінами та доповненнями (далі — Закон України «Про вищу освіту»).

 

Детальніше...

Щодо встановлення доплати за роботу

Чи має право оператор ЕОМ, який працює у вищому навчальному

закладі І-ІІ рівня акредитації державної форми власності, на доплату за шкідливі умови праці та у якому розмірі ?

 

Пунктом 1.164 додатка 9 до Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 року № 102, передбачене встановлення доплати за роботу з дисплеями ЕОМ у розмірі до 12 %.

Зазначена доплата нараховується за час фактичної зайнятості працівників на таких робочих місцях або у таких умовах праці.

Детальніше...

Пільги на оплату за користування житлово-комунальними послугами.

Чи має право на пільги з оплати житлово-комунальних послуг

багатодітна сім’я, у якій старшій дитині виповнилось 18 років, проте вона навчається в університеті ?

Який документ засвідчує право багатодітної родини на отримання зазначених пільг ?

У якому розмірі та з якого часу мають надаватися такі пільги ?

Відповідно до Закону України «Про охорону дитинства» (далі — Закон) багатодітна сім’я — це сім’я, у якій подружжя (чоловік та дружина) перебуває у зареєстрованому шлюбі, проживає разом та виховує трьох та більше дітей, а дитина — особа віком до 18 років.

Згідно із Законом батькам та дітям з багатодітних сімей видаються відповідні посвідчення.

Порядком виготовлення та видачі посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2010 року № 209, встановлено, що посвідчення батьків із багатодітної сім’ї є документами, що підтверджують статус багатодітної сім’ї та її право на пільги згідно із Законом.

Детальніше...

З офіційних джерел