Соціально-економічний напрямок

Знято верхню граничну межу кількості учнів у класі

2345622На період воєнного стану призупинено дію частини другої статті 12 Закону України «Про повну загальну середню освіту» щодо граничної верхньої межі кількості учнів у класі (наповнюваності класу) державного, комунального закладу освіти, крім здобуття освіти за очною (денною) або вечірньою формою.

Детальніше...

Існуюча складна система оплати праці педпрацівників, не мотивує їх до професійного розвитку

5643456556Міністерство освіти та науки планує впродовж трьох наступних років здійснити реформування системи оплати праці вчителів України.

Така мета зазначена у проєкті Плану відновлення освіти та науки, що презентований МОН.

У Міносвіти зазначають, що нинішня складна система оплати праці педагогічних працівників, не мотивує їх до професійного розвитку та не спонукає до залучення молодих вчителів до закладів освіти. 

Детальніше...

СЕРТИФІКАЦІЯ Є ПІДСТАВОЮ ДЛЯ ПРИСВОЄННЯ ВЧИТЕЛЮ КВАЛІФІКАЦІЇ

87654409Порядок присвоєння кваліфікаційної категорії педагогічним працівникам визначено Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 року № 930, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14 грудня 2010 р. за № 1255/18550 (далі - Типове положення).

Детальніше...

Доплата керівнику закладу освіти за організацію інклюзивного навчання

456788880Керівнику закладу освіти, в якому організовано навчання осіб з особливими освітніми потребами і створено три і більше інклюзивних класи (групи), та заступнику керівника з навчальної роботи такого закладу освіти, в обов’язки якого входить організація інклюзивного навчання осіб з особливими освітніми потребами, встановлюють доплату в розмірі 20%. Це визначено у постанові КМУ «Деякі питання встановлення підвищень посадових окладів (ставок заробітної плати) та доплат за окремі види педагогічної діяльності у державних і комунальних закладах та установах освіти» від 28.12.2021 № 1391.

Детальніше...

ВРУ ПРИЙНЯЛА ЗА ОСНОВУ ЗМІНИ ДО ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ПОВНУ ЗАГАЛЬНУ СЕРЕДНЮ ОСВІТУ» ЗАДЛЯ РОЗШИРЕННЯ СПЕКТРУ ПОСЛУГ У ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ

456788881 лютого 2022 року, Верховна Рада прийняла за основу Закон України щодо внесення змін до ЗУ «Про повну загальну середню освіту». Зміни регламентують розширення спектру послуг, які надають заклади загальної середньої освіти, зокрема, оздоровчі. Прийняття Закону розширить можливості діючих санаторних шкіл для майбутньої трансформації.

Детальніше...

З офіційних джерел