Соціально-економічний напрямок

Щодо порядку переведення працівника на іншу роботу

     5364654546Статтею 32 КЗпП України встановлено, що переведення працівника на роботу на інше підприємство, в установу, організацію допускається тільки за згодою працівника.

  Відповідно до пункту 5 статті 36 КЗпП переведення працівника за його згодою на інше підприємство є підставою припинення трудового договору. У зв’язку з цим на новій роботі працівник укладає інший трудовий договір. При цьому ініціатором переведення може бути як сам працівник, так і власник підприємства або уповноважений ним орган, зацікавлений у переведенні працівника. Кодекс законів про працю України містить ряд норм, які захищають права працівника в разі переведення на іншу роботу. Так, частиною п’ятою статті 24 КЗпП встановлено, що особі, запрошеній на роботу в порядку переведення за погодженням між керівниками +установ, не може бути відмовлено в укладенні трудового договору.

Детальніше...

Філії опорних шкіл можуть виконувати функції не лише початкової школи, а й дитячих садків - постанова Кабміну

89990066Філіями опорних шкіл відтепер можуть бути навчально-виховні комплекси (НВК) – заклади, що об’єднують початкову школу та дитячий садок.

Відповідну постанову було прийнято 19 квітня, на засіданні Уряду.

   «Часто філії опорних шкіл – це заклади, в яких було понижено ступінь після створення опорної школи. Тобто раніше в приміщенні цього закладу могла повноцінно функціонувати старша, базова та початкова школа.

Детальніше...

Суму добових витрат на відрядження встановлено в розмірі 60 грн

68311221222Уряд удосконалив порядок відшкодування витрат на відрядження в межах України державним службовцям, а також іншим особам, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів. Зокрема, суму добових витрат встановлено у розмірі 60 гривень (раніше така сума складала 30 гривень), а також збільшено граничну суму витрат на найм житлового приміщення за добу в межах України з 250 гривень до 600 гривень.

 ( Постанова  ПКМУ № 241 від 05.04.17 додається)

Документи:
Скачать файл (ПКМУ-№241-від-05.04.17.pdf)ПКМУ-№241-від-05.04.17.pdf[ ]265 Kb

Щодо порядку повідомної реєстрації територіальних угод та колективних договорів

     7866Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2013 року № 115 повідомна реєстрація проводиться з метою засвідчення автентичності примірників і копії поданих на реєстрацію територіальних угод, колективних договорів (далі - угоди (договори) для забезпечення можливості врахування їх умов під час розгляду уповноваженими органами трудових спорів (індивідуальних і колективних), що можуть виникнути за результатами виконання умов таких угод (договорів). 

     Колективні договори і територіальні угоди ( районні, міські) підлягають  повідомної реєстрації  районними держадміністраціями, виконавчими комітетами сільських, селищних та міських рад.

Детальніше...

У Конституційному Суді України оскаржують встановлення мінімального посадового окладу на рівні 1600 гривень

53-0004  До Конституційного Суду України надійшло конституційне подання про невідповідність Конституції встановлення мінімального посадового окладу на рівні 1600 гривень.

    47 народних депутатів України вважають, що положення частини шостої статті 96 Кодексу законів про працю України від 10 грудня 1971 року № 322-VIII, частини шостої статті 6 Закону України «Про оплату праці» від 24 березня 1995 року №108/95-ВР є неконституційними.

Детальніше...

З офіційних джерел