Соціально-економічний напрямок

Про пенсійну реформу

6454777     Кабмін схвалив законопроект про пенсійну реформу. Відповідне рішення було прийнято на засіданні у середу. Презентуючи проект пенсійної реформи, прем’єр Володимир Гройсман повідомив, що вона передбачає зміни страхового стажу і збереження віку виходу  на пенсію.

   При цьому, за словами Гройсмана, також проект закону передбачає можливість компенсації відсутності страхового стажу.

Детальніше...

Щодо регулювання роботи сезонних працівників

     6554489Частина 2 ст. 23 КЗпП України дозволяє укладати трудовий договір на визначений строк, встановлений за погодженням сторін, з урахуванням характеру наступної роботи. Спеціальних норм по відношенню до сезонних працівників КЗпП України не визначено. Проте, ст. 7 КЗпП України регламентує, що особливості регулювання праці в тому числі і сезонних працівників встановлюються законодавством.

         Сезонними слід вважати працівників, які приймаються на сезонні роботи, тобто на роботи, які в силу природних і кліматичних умов виконуються не цілий рік, а протягом певного періоду (сезону), що не перевищує шести місяців, та які включені в перелік сезонних робіт, наведених в Списку сезонних робіт і сезонних галузей (далі - Список), затвердженому постановою КМУ від 28.03.1997 № 278. 

Детальніше...

Субсидії: що зміниться з травня 2017 року?

5344323333333     З 1 травня 2017 року діятиме оновлена програма житлових субсидій, відповідно до постанови Кабміну від 26.04.17 р. № 300 про внесення змін у постанову від 21.10.95 р. № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива».

Документи:
Скачать файл (Постанова КМУ № 300.pdf)Постанова КМУ № 300.pdf[ ]82 Kb

Детальніше...

Прожитковий мінімум з 1 травня 2017 року

8705m5     Держбюджетом на 2017 рік передбачено підвищення протягом року рівня прожиткового мінімуму. Так чергові підвищення заплановані з 1 травня та на 1 грудня 2017 року.

Розміри прожиткового мінімуму для окремих категорій населення ми друкуємо в таблиці:

Детальніше...

Про обрання представника трудового колективу для підписання колективного договору

53646545466ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на звернення спілчан щодо обрання представника трудового колективу для підписання колективного договору за наявності профспілкової організації роз’яснює наступне.

Як вбачається з наданої спілчанами інформації, зборами трудового колективу загальноосвітнього навчального закладу обрано представника трудового колективу для підписання колективного договору, який його і підписав. При цьому, в закладі створено та діють дві первинні профспілкові організації.

Детальніше...

З офіційних джерел