Соціально-економічний напрямок

Умови призначення пільгової пенсії та виплати грошової допомоги при виході на пенсію педагогам

465611Відповідно до статті 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення» пенсії за вислугу років встановлюються окремим категоріям громадян, зайнятих на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності або придатності до настання віку, що дає право на пенсію за віком.

Пунктом е) статті 55 цього закону (після внесення до нього змін законами № 213-VIII від 02.03.2015 та № 911-VIII від 24.12.2015) установлено, щоправо на пенсію за вислугу років мають працівники освіти після досягнення 55 років і за наявності спеціального стажу роботи за Переліком, що затверджується у порядку, який – визначається Кабінетом Міністрів України, станом на 1 квітня 2015  – не менше 25 років.

Детальніше...

Відповідаємо на запитання

iy777755     Вчитель з фізичної культури ( молодий спеціаліст до трьох років ) працює у загальноосвітньому навчальному закладі і має 26 годин навчального навантаження. Окрім того, проводить позакласну роботу за  кількості класів від 20 до 29. Розрахуйте розмір заробітної плати за місяць даного вчителя.

Складові заробітної плати вчителя  ЗНЗ  з фізичної культури (молодий спеціаліст до трьох років )

Детальніше...

Відповідальність роботодавця за ненадання щорічної відпустки

3990876   Порядок і умови надання щорічних відпусток регулюються статтю 79 Кодексу законів про працю України і статтею 10 Закону України «Про відпустки».

    Згідно з нормами цих законодавчих актів надання відпустки є обов’язком роботодавця, а також забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом 2-х років поспіль.

Детальніше...

Уряд вніс зміни до постанови про надання одноразової адресної грошової допомоги випускникам

4324422     Уряд затвердив постанову Кабінету Міністрів України від 18.05.2017 №335 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України". Пунктом 2 постанови, передбачено, що у пункті 1 постанови Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2006 р. № 1361 «Про надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників вищих навчальних закладів» слова «мінімальної заробітної плати» замінено словами «прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року».

                                                                ( Постанова додається)

Індексація заробітної плати у квітні й травні 2017 року

6111954При проведенні індексації заробітної плати працівників слід керуватися Законом про індексацію та Порядком № 1078.

Проведення індексації здійснюється у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загально­обов’яз­кового державного соціального страхування на відповідний рік.

Право на проведення індексації заробітної плати настає, коли індекс споживчих цін (далі — ІСЦ) перевищить поріг індексації, встановлений з січня 2016 р. у розмірі 103 %.

Детальніше...

З офіційних джерел