Соціально-економічний напрямок

Зміни щодо бронювання військовозобов’язаних працівників

98765428 квітня Уряд ухвалив зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії военного стану.

Детальніше...

Оплата праці заступнику директора, яка виконує викладацьку роботу

2345666998Питання, чи впливають зміни стосовно сумісництва на реалізацію права керівників закладів освіти, їхніх заступників та інших працівників на проведення навчальних занять у своєму закладі впродовж основного робочого часу, треба розглядати в контексті норм Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.1993 № 102, який зареєстровано в Мін’юсті 27.05.1993 за № 56 (далі — Інструкція № 102).

Детальніше...

МОН затвердило зміни щодо дистанційної роботи педагогів

454323456МОН затвердило зміни до Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти. Зокрема, пункт 7 доповнили двома новаціями.

Умови роботи. В умовах дистанційного навчання чи з використанням технологій дистанційного навчання педпрацівник може виконувати свою роботу поза робочими приміщеннями чи територією закладу освіти, у будь-якому місці за його вибором. Однак це можливо лише за умови дотримання вимог статті 60-2 КЗпП. А в цій статті, зокрема, визначено, що особливості поєднання дистанційної роботи з роботою на робочому місці у приміщенні чи на території роботодавця встановлюють трудовим договором про дистанційну роботу.

Детальніше...

Розмір мінімальної зарплати пропонується підвищити: зареєстровано законопроєкт

3412333У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону про внесення змін до статті 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» щодо підвищення розміру мінімальної заробітної плати» від 7.02.2023 № 8431.

Автори законопроєкту пропонують внести відповідні зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» оскільки в статті 9 Закону України «Про оплату праці» передбачено, що мінімальна заробітна плата встановлюється в розмірі не нижчому від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Детальніше...

Доплати і надбавки педагогічним працівникам у 2023 році

IMG 9921876Окрім посадових окладів (ставок заробітної плати), що встановлюються педагогічним працівникам галузі освіти в розмірах відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 № 557, за виконання додаткових видів педагогічної роботи та іншої діяльності, а також за педагогічний стаж та престижність педагогічної праці педпрацівникам виплачуються доплати і надбавки, зокрема:

Детальніше...

З офіційних джерел