Соціально-економічний напрямок

Акценти нового Закону України щодо гарантій та пільг педагогічним працівникам

28 вересня 2017 року набрав чинності новий Закон України «Про освіту» № 2145-VIII.

Державні гарантії

6544456789     Відповідно до ст. 57 нового закону України «Про освіту» педагогічним і науково-педагогічним працівникам держава забезпечує:

-  належні умови праці та медичне обслуговування;

-  оплату підвищення кваліфікації;

-  правовий, соціальний, професійний захист;


Детальніше...

Вивчаємо новий Закон про освіту : 5 лайфхаків щодо нового порядку призначення на посаду керівника закладу загальної середньої освіти

    346578900 Відповідно до нового закону України « Про освіту» від 05.09.2017 № 2145- УІІІ  частина друга ст. 26 закону України «Про загальну середню освіту» викладена у новій редакції :

1.Керівника закладу загальної середньої освіти призначають на посаду:

Детальніше...

Щодо пенсії за вислугу років педагогічним працівникам

674644Запитання:

     Чи правда, що внаслідок пенсійної реформи 2017 року відмінили пенсію за вислугу років педагогічним працівникам?

   Пенсії  педагогічним працівникам за вислугу років більше не передбачено.

     Але  таке право збережене за умови, якщо педагогічні працівники на день набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" мають вислугу років та стаж, необхідний для призначення пенсії за вислугу років, передбачений статтями 52, 54 та 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", пенсія за вислугу років призначається за їхнім зверненням з дотриманням умов, передбачених Законом України "Про пенсійне забезпечення".

Збереження педагогічного звання та категорії при переході вчителя на посаду методиста

     767900Пунктом 3.27 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 6.10.2010 № 930, установлено, що за педагогічними працівниками, які переходять на посади методистів зберігаються присвоєні попередньою атестацією кваліфікаційні категорії. Атестація таких працівників здійснюється не пізніше ніж через два роки після переходу на посаду методиста.

Детальніше...

Удосконалено порядок надання соціальних стипендій деяким категоріям студентів

     9876543Кабінет Міністрів України на своєму засіданні ухвалив постанову від 4 жовтня № 740 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів» , якою, зокрема, передбачено удосконалення переліку документів, що подаються для отримання соціальних стипендій, а саме можливість подання:

Детальніше...

З офіційних джерел