Золотий ювілей учительської долі

     Я ж весь свій вік,    

Весь труд тобі віддав.    

І.Франко    

554364335

   

Цьогоріч  минає славних 50 років з того першовересневого дня, коли молодий, стрункий, з пишною чуприною і величезним бажанням навчати дітей мистецтва 19-річний учитель малювання Кульчицький Олексій Іванович розпочав свою педагогічну діяльність у Кам’янобалківській восьмирічній школі. А з 1985 року молоде, енергійне, талановите вчительське подружжя Кульчицьких почало працювати в ЗОШ №11, а згодом і в Первомайській гімназії.

 Школа для Олексія Івановича – рідний дім, тому з такою любов’ю прикрашає його, роблячи затишним і комфортним для колег та вихованців.  Золотими руками Олексія Івановича оформлено прекрасні змінні виставки дитячих робіт, фотовиставка, розписано стіни коридорів закладу панно з пейзажами Первомайщини, створено вітражі тощо.                                      

Педагог переконаний: у кожної дитини є талант, його тільки слід вчасно розгледіти, і тоді вчитель і вихованець будуть по-справжньому щасливі, а в  їхніх очах сяятиме радість і палатиме щира любов до вічної краси мистецтва.

Невід’ємною рисою багатогранної особистості вчителя є постійний пошук нового, бажання вчитися. Олексій Іванович – учасник Міжнародної школи методичного досвіду з проблеми “Мистецтво в освітньому просторі школи:            Україна – Європа – Світ”, учасник Всеукраїнського експерименту “Художньо-естетична освіта і виховання учнів загальноосвітніх навчальних закладів у процесі впровадження інтегрованих курсів”.

Крім того, педагог віртуозно грає на багатьох музичних інструментах, опанованих самотужки, однак баян – найулюбленіший. Пропагуючи українську народну пісню, Олексій Іванович був неодноразовим учасником Міжнародного фестивалю “Грай, гармонь!,  а з 2004 року  – незмінний член журі цього фестивалю.                          

Вихованці Кульчицького О.І. здобули багато перемог на різноманітних конкурсах, а ставши дорослими, продовжують захоплюватися малюванням чи обрали шлях художника, дизайнера, учителя, сполучаючи, як і їхній наставник, талант і наполегливість у міцний сплав своїх успіхів.                                 

За сумлінну працю Олексій Іванович Кульчицький відзначений численними Почесними грамотами та подяками, гордо носить звання “Відмінник освіти України”, має ще дуже багато планів на майбутнє. Колеги, учні, їхні батьки пишаються тим, що поряд з ними такий учитель, і щиро бажають йому невичерпної енергії, нових плідних здобутків.           Хай ще довго не гасне колись запалена самим Богом свіча творчості цього Учителя.

Голова ПК Первомайської гімназії Чернега В.М.

З офіційних джерел