Бюджет для освіти на 2012 рік: перехід від утримання до інвестування

22 грудня 2011 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про Державний бюджет України на 2012 рік».

Основною направленістю освітнього бюджету є перехід від утримання до інвестування. 

Пріоритетними напрямами у сфері освіти є підвищення конкурентоспроможності української освіти, її інтеграція в єдиний європейській простір.

Тому, основними завданнями на 2012 рік в освітній сфері є:

 

- підвищення якості освітніх послуг та ефективності освітньої системи;

- забезпечення доступності якісної освіти, спадкоємність рівнів освіти;

- оптимізація мережі навчальних закладів з урахуванням демографічних та економічних реалій.

Виходячи з цих завдань і затверджені обсяги, у Законі України «Про Державний бюджет на 2012 рік».

Видатки зведеного бюджету на освіту у 2012 році зростуть на 15,9 % проти показника 2011 року та становитимуть  93,2 млрд. гривень.

Так, у Державному бюджеті Міністерства освіти і науки, молоді та спорту передбачені бюджетні призначення для фінансування  з 1 січня 2012 року вищих навчальних закладів навчально-методичних і науково-методичних установ, які переданні в підпорядкування до Міністерства освіти і науки, молоді та  спорту відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.11.2011 р. № 1191 «Деякі питання управління вищими навчальними закладами».

Крім того, передбачені видатки для фінансування з 1 червня 2012 року ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І. Г. Харитоненка згідно з Указом Президента України від 08.09.2011 № 901.

Необхідно зазначити, що на фінансування з місцевих бюджетів передано видатки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України для проведення заходів щодо літнього оздоровлення та відпочинку дітей, які щороку згідно із пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 №323 «Про організаційне і фінансове забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей в Україні» та відповідно до рішень Кабінету Міністрів України спрямовуються Раді Міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям.

Також у Державному бюджеті на 2012 рік передбачено видатки на матеріально-технічне забезпечення навчальних закладів та установ освіти, зокрема:

-придбання шкільних автобусів для перевезення дітей, що проживають у сільській місцевості –  352,0  млн. грн. (це вперше в таких значних обсягах за всі роки реалізації Державної цільової соціальної програми «Шкільний автобус»);

-видання, придбання, зберігання і доставка підручників і посібників для студентів вищих навчальних закладів, учнів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів та вихованців дошкільних навчальних закладів – 233,2 млн. грн. (це майже в двічі більше ніж у 2011 році);

-пільговий проїзд студентів вищих навчальних закладів і учнів професійно-технічних училищ у залізничному, автомобільному та водному транспорті – 38,0 млн. грн.;

-виготовлення випускних документів про освіту – 32,0 млн. грн.;

-проведення всеукраїнських та міжнародних олімпіад у сфері освіти – 8,0 млн. грн.;

-здійснення заходів з розвитку освіти у сфері інформаційних технологій – 10 млн. грн.;

-навчання, стажування, підвищення кваліфікації студентів, аспірантів, науково-педагогічних та педагогічних працівників за кордоном – 44,1 млн. грн.

У 2011 році Міністерством вперше проведено конкурсний відбір студентів, аспірантів і науково-педагогічних працівників для направлення їх на навчання або стажування у провідні закордонні вищі навчальні заклади з метою підвищення рівня теоретичної та практичної підготовки, проведення авторських досліджень з використанням сучасного обладнання і технологій, опанування новітніми унікальними методами, здійснення науково-дослідної і викладацької діяльності, забезпечення інформаційного обміну та розширення наукових контактів із зарубіжними науковцями.

 

За матеріалами веб-сайту Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України

З офіційних джерел