Існуюча складна система оплати праці педпрацівників, не мотивує їх до професійного розвитку

5643456556Міністерство освіти та науки планує впродовж трьох наступних років здійснити реформування системи оплати праці вчителів України.

Така мета зазначена у проєкті Плану відновлення освіти та науки, що презентований МОН.

У Міносвіти зазначають, що нинішня складна система оплати праці педагогічних працівників, не мотивує їх до професійного розвитку та не спонукає до залучення молодих вчителів до закладів освіти. 

Таким чином, освітнє відомство планує здійснити глибинний аналітичний огляд чинної системи оплати праці та розробити нову систему оплати.

Передбачається, що новостворена система оплати праці включатиме нову структуру заробітної плати педагогічних працівників, що базуватиметься на підвищенні питомої ваги ставки заробітної плати (посадового окладу) в структурі заробітної плати вчителя та радикальне зменшення кількість доплат і надбавок.

​​​​​​​Зокрема, буде розроблена нова організація педагогічної діяльності вчителя в частині збільшення педагогічного навантаження.

Заплановано й посилення позиції керівника закладу освіти, особливо щодо встановлення фіксованого відсотка фонду оплати плати як фонду премій.

Передбачено впровадження контрактної форми працевлаштування педагогічних працівників.

Окрім того, у Міносвіти вбачають ризики, що можуть стати на заваді досягненню реформування системи оплати праці, серед яких виділяють супротив вчителів, розбіжності в позиціях з профспілками, експертним середовищем та освітньою громадськістю.

Поставленні завдання мають бути реалізовані до кінця 2025 року.

Поширення нової системи оплати праці педагогічних працівників на всі типи закладів загальної середньої освіти незалежно від форми власності та сфери управління планується на кінець 2030 року.

За матеріалами 13456543

З офіційних джерел