Інтерв’ю з головою Первомайської міської організації Профспілки працівників освіти і науки Іриною Сисоєвою

46789875-    Скільки працівників освітянської галузі у Первомайську перебувають у лавах міської організації Профспілки?

Станом на 01 вересня поточного року у галузі працюють 1547 осіб, з яких членами Профспілки є 1516 чоловік.

Які з напрямів діяльності Профспілки є пріоритетними для Первомайської міської організації?

Звичайно, найбільша увага приділяється забезпеченню трудових прав і соціальних гарантій працівників галузі. Завдяки тісній співпраці міської організації Профспілки та управління освіти в закладах освіти реалізовуються законодавчо визначені та додаткові пільги й гарантії для працівників галузі.Освітяни Первомайська отримують заробітну плату своєчасно, двічі на місяць.

У повному обсязі виконуються вимоги ст. 57 Закону України «Про освіту»: в закладах створені належні умови праці; здійснюється виплата педагогічним працівникам щорічної грошової винагороди (90-100% посадового окладу);забезпечено оплату підвищення кваліфікації працівників та безкоштовне медичне обслуговування; проводиться диференціація посадових окладів (ставок заробітної плати) відповідно до кваліфікаційних категорій; встановлюються підвищені посадові оклади (ставки заробітної плати) за педагогічні звання, надбавки за почесні звання, доплати за наукові ступені; надбавки за престижність праці (у розмірі 20-30% посадового окладу); за працівниками, що захворіли, зберігається попередній середній заробіток..

При виході у відпустку всім працівникам галузі вчасно виплачено відпускні та матеріальну допомогу на оздоровлення.

Значна увага з боку управління освіти і міської організації Профспілки приділяється відзначенню результатів творчого підходу освітян до справи, посиленню у них мотивації до якісної роботи.

-  Назвіть найважливіші умови, необхідні для успішної діяльності профспілкової організації та її зміцнення.

Для успішної діяльності профспілкової організації необхідні чотири обов’язкові умови:

-         лідер або група лідерів;

-         підтримка колективу;

-         планування роботи;

-         інформація про роботу Профспілки.

Лідер – це той, хто знаходить спільну мову з людьми, з розумінням ставиться до інших, викликає довіру, симпатію й володіє харизмою, комунікативний. А профспілкові лідери та активісти повинні добре розумітись у питаннях оплати праці, її обчислення, охорони праці, знати основи трудового законодавства тощо.

Наступним важливим чинником є підтримка колективу. У своїй щоденній організаційній роботі профактив повинен спиратись на розуміння і підтримку рядових спілчан. Важливо пояснити людям, що «гарні умови роботи», високий рівень організації праці і достойна заробітна плата в багатьох випадках залежить й від діяльності Профспілки.

Третьою необхідною умовою функціонування організації є планування роботи, адже без спланованих дій домогтися гарного результату дуже складно.

І, звичайно, успіх будь-яких профспілкових починань неможливий без інформаційної роботи. Слабка поінформованість спілчан безпосередньо впливає на ставлення до організації, у складі якої вони перебувають.

Зміцненню ж лав профспілкової організації сприяє, у першу чергу, реалізація положень Угоди та колективних договорів, у тому числі щодо забезпечення додаткових порівняно з законодавством соціальних пільг та гарантій для працівників галузі. До речі, на початок 2020 року витрати, спрямовані на соціальний розвиток, з розрахунку на одного працюючого складали майже 2,7 тис. грн.

Відповіді спілчан, працівників закладів освіти міста, на запитання:

«Які, на Вашу думку, переваги профспілкового членства?»

Чернега Валентина Миколаївна, учитель української мови та літератури гімназії, 41 рік педагогічного стажу:

«Відчуваю захист з боку профспілки моїх професійних та людських прав й інтересів. Члени колективу завжди оточені увагою профспілкової організації у горі і в радості. Бути членом профспілки – це не формальність, це життя.»

Розумяк Ірина Сергіївна, вихователь ДНЗ-ЦРД:

«Профспілка, на мій погляд, не просто громадська організація, яка існує сама по собі, в ній відбивається повсякденне життя всього нашого колективу. Тут будні і свята, свої традиції, конкурси, спортивні змагання для працівників та їх родин.

Профспілка – це почуття ліктя, впевненість в тому, що тебе підтримають. Вона дає мені відчуття захищеності від проблем, з якими я можу зіткнутися під час роботи. Дуже приємно, що в нашому закладі профспілка і адміністрація завжди співпрацюють у вирішенні будь яких питань.»

  

Оксана Василівна Бурмістрова, вчитель початкових класів ЗОШ І-ІІІ ст. №9, класовод 3 класу:

«Я би назвала такі головні напрями діяльності нашої Профспілки:

-         захищає права членів колективу через укладений Колективний договір між адміністрацією і профспілковою організацією школи;

-         надає роз’яснення щодо змін у законодавстві, використання соціальних пільг і гарантій;

-         піклується про комфортні умови праці та оздоровлення працівників закладу;

-         об’єднує колектив шляхом організації та проведення різноманітних заходів.

Пишаюся тим, що я є членом такої міцної та потужної організації».

З офіційних джерел