Щодо розрахунку авансу з заробітної плати

909779065Розмір авансу не може бути меншим суми оплати за фактично відпрацьований час із розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника ( ч.3 ст.115 КЗпП України)

Також, частиною 3 статті 24 Закону України «Про оплату праці» передбачено, що розмір заробітної плати за першу половину місяця визначається колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації, але не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника.

Не вважаються відпрацьованим часом дні відпустки, перебування на лікарняному та час, який невідпрацьований з інших причин. Тобто такий час не треба враховувати під час розрахунку авансу.

Також при розрахунку суми авансу не враховують премії, доплати, надбавки, компенсаційні та заохочувальні виплати. Однак, додаткові виплати можуть бути прописані у колективному договорі, але це є уже понад мінімальні державні гарантії.

  Методика нарахування заробітної плати, зокрема авансу, може бути здійсненна наступними шляхами:  

- пропорційно відпрацьованим дням за першу половину місяця на базі посадового окладу (тарифної ставки) (з 1-го до 15-го числа місяця);

- у відсотках до посадового окладу (тарифної ставки) (наприклад, у розмірі 50-60 %).

Спосіб нарахування авансу необхідно   визначити в колективному договорі.

З офіційних джерел