Щодо розміру заробітної плати за першу половину місяця

12321344Державна служба України з питань праці листом від 03.04.2018 № 2547/4/4.1-ДП-18 нагадує, що розмір заробітної плати за першу половину місяця визначають у колективному договорі, але не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника (ст. 115 КЗпП).

Вимога статті 115 КЗпП щодо розміру заробітної плати за першу половину місяця не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника є мінімальною державною гарантією.

 Порушення вимог частини 3 статті 115 КЗпП щодо розміру заробітної плати за першу половину місяця є порушення мінімальних державних гарантій. Недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці тягне за собою накладення штрафу на юридичну та фізичну особу —  роботодавця, який використовує найману працю, у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (абз. 4 ч. 2 ст. 265 КЗпП).

( Лист Держпраці додається)

( відділ з соціально – економічних та правових питань обласного комітету Профспілки)

Документи:
Скачать файл (Лист держпраці.doc)Лист держпраці.doc[ ]30 Kb

З офіційних джерел