Профспілка стоїть на захисті працівників

IMG 6432

У Миколаївському районі проведено засідання колегії відділу освіти.

Оним із питань колегії було питання  «Про роботу районної організації Профспілки в умовах децентралізації».

З інформацією виступила голова районної організації Профспілки Коганова Валентина Григорівна.

 В своїй інформації голова наголосила, що питання роботи Профспілки в умовах децентралізації є вкрай актуальним через розпочату реформу децен­тралізації влади, яка передбачає передання значної частини повноважень і ресурсів на рівень об’єднаних територіальних громад. Цей процес несе виклики і для діяльності профспілкових організацій, які діють на території такої громади. Головним з них є збереження галузевого принципу побудови профспілкових організацій.

Районною організацією Профспілки за сприянням обкому Профспілки протягом березня-червня підписані Угоди про співпрацю з відділами освіти Ольшанської, Веснянської, Михайлівської громад та Нечаянською сільською радою.

IMG 6441

Підписання таких угод дає законні підстави всім первинним галузевим профспілковим організаціям діяти злагоджено задля врегулювання трудових та соціально-економічних відносин і захисту прав та інтересів працівників громади з урахуванням їх галузевої належності та керуючись принципами соціального діалогу.

У текстах Угод додержані положення Генеральної, Галузевої та територіальної угод. Документ, який було укладено з урахуванням мож­ливостей управління, враховує та забезпечує життєво важливі потреби працівників: збереження робочих місць, заробітну плату та недопущення її заборгованості, збереження здоров’я через безпечні умови праці, розширення соціальних гарантій та визначення конкретного механізму їхньої діяльності.

Першочергові завдання районної організації Профспілки, первинних профспілкових організацій на сучасному етапі це:

-збереження цілісності та єдності усіх організаційних ланок, недопущення зменшення профспілкового членства, зміцнення ланок Профспілки;

- посилення громадського контролю за дотриманням законодавства в частині недопущення втручання керівників представницьких органів ОТГ у роботу профспілкових організацій у процесі здійснення ними повноважень відповідно до Закону «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», Статуту Профспілки та чинного законодавства;

- проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо правових засад діяльності профспілкових організацій, захисту соціально-економічних прав та інтересів спілчан.

IMG 6438

 

Співпраця профспілки та адміністрації в непростих сучасних соціально-економічних умовах спрямована на організаційне збереження колективу та фінансово-економічне зміцнення, покращення якості роботи, умов праці, створення позитивного морально-психологічного клімату.

"Основне питання, яке постає сьогодні перед ланками Профспілки – це як реформувавшись, зберегтися і змінившись, – зміцнитися і вийти на новий рівень своєї діяльності для виконань основних статуних завдань".

      На колегії виступили голова певинної організації Криничанської школи Поворозко Лілія Сергіївна, директор Михайлівської школи Ракоча Тетяна Миколаївна, голова первинної профорганізації Нечаянської школи Еберлі Юрій Сергійович.

Директор Михайлівської школи Ракоча Тетяна Миколаївна у своєму виступі висловила подяку обкому Профспілки за допомогу та юридичні консультації.

В.Г.Коганова,

голова Миколаївської районної організації  Профспілки

З офіційних джерел