Затверджено Порядок ведення обліку дітей шкільного віку та учнів

      578111Уряд вдосконалив нормативно-правове регулювання та визначив механізм ведення обліку дітей шкільного віку та учнівз метою забезпечення здобуття ними загальної середньої освіти.

      Порядок ведення обліку дітей шкільного віку та учнівзатверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 № 684 (далі — Порядок).

     Відповідно до пункту 4 Порядку облік дітей шкільного віку ведеться у межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці (району, міста, району у місті, селища, села).

    Районні, районні у містах держадміністрації та міські, селищні, сільські ради, у тому числі об’єднаних територіальних громад, їх виконавчі органи (далі — уповноважені органи) із залученням відповідних територіальних органів Національної поліції та служб у справах дітей організовують ведення обліку дітей шкільного віку.

Уповноважені  органи:

   1) організовують ведення обліку дітей шкільного віку, які проживають чи перебувають у межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці, шляхом створення та постійного оновлення реєстру даних про них (на кожний рік народження окремо);

   2) визначають структурний підрозділ (посадову особу), відповідальний за створення та постійне оновлення реєстру;

  3) закріплюють територію обслуговування за загальноосвітніми навчальними закладами, що належать до сфери їх управління (крім загальноосвітніх навчальних закладів, зарахування до яких здійснюється виключно за результатами конкурсного відбору або за направленням у встановленому порядку).

     Згідно з пунктом 10 Порядку облік учнів ведуть навчальні заклади, які подають щороку не пізніше 15 вересня відповідному структурному підрозділу дані усіх учнів, які до нього зараховані.

     Варто зазначити !   Відповідно до пункту 7 Порядку залучення працівників навчальних закладів до організації та ведення обліку дітей шкільного віку забороняється.

     Контроль за веденням обліку дітей шкільного віку у частині реалізації структурними підрозділами повноважень, визначених Порядком, здійснює ДIНЗ. Контроль за веденням обліку учнів навчальними закладами здійснюють відповідні структурні підрозділи (пункт 14 Порядку).

З офіційних джерел