Його покликання і стан душі.

Кривоозерська районна організація профспілки  працівників освіти і науки представляє  творчий портрет вихователя, члена профспілкового комітету,

Кривоозерського дошкільного навчального закладу №6 “Барвінок” 

Демченка Олександра Андрійовича 

      Мабуть, багато хто бачив фільм ще радянських часів «Усатый нянь» режисера Володимира Граматикова із Сергієм Прохановим у головній ролі. Зазвичай вважається, що працювати у дитсадку — це жіноча справа. А от у ДНЗ №6 «Барвінок» є свій «вусатий нянь» — там вже більше 18 років працює чи не єдиний в області вихователь-чоловік Олександр Андрійович Демченко.

     Ще зовсім молодим, у віці 25 років, будучи батьком маленької Олі (зараз у нього три донечки), він розпочав педагогічну діяльність 1 грудня 1993 року у цьому дошкільному закладі. Переступивши поріг дитячого садка, Олександр Андрійович зрозумів, що робота вихователя — це його покликання.

     Завідуюча дитсадком Г.Л. Ратушняк каже про вихователя, що він, хоча вимогливий, але водночас дуже добрий, прекрасно розуміє дитячу психологію, вміє зацікавити дітей, захопити їх увагу, створити атмосферу радості і психологічного комфорту в групі. Діти сприймають його, як старшого друга, наставника. Мабуть, тому вихованці Олександра Андрійовича дисципліновані, хоча він ніколи не підвищує на них голосу. І додає з усмішкою:

     — Є лише одна «проблема»: група завжди переповнена, її стабільно відвідують 25 малят — батьки заздалегідь намагаються влаштувати своїх дітей саме до тієї групи, в якій працює Олександр Андрійович.

     Секрет його успіху, напевне, в тому, що у кожній дитині педагог бачить індивідуальність з її неповторною суттю. І це допомагає йому знайти потрібний ключик до сердець  маленьких вихованців. Олександр Андрійович акцентує увагу на ролі фізичного виховання у зміцненні здоров’я дошкільнят. Напрацьовуючи власний педагогічний досвід, вихователь використовує найкращі, на його думку, надбання сучасної дошкільної педагогіки.

     Своє завдання, як вихователя, він вбачає у вихованні гармонійно розвиненої особистості, здатної адаптуватись до сучасного життя.   Пріоритетного значення у своїй роботі Олександр Андрійович надає проблемі зміцнення здоров’я дошкільнят у процесі фізичного виховання. “Здоров’я — це не все, але все без здоров’я — це ніщо”, - цей вислів відомого філософа Сократа став девізом у роботі вихователя, яка спрямована на  активізацію інтересу до занять фізкультурою та пропаганду здорового способу життя.

     Досвід роботи О.А. Демченка підтверджується тим, що його елементи використовуються іншими вихователями району.         Також його досвід визнано кращим в області у номінації з гендерного виховання дітей. В обласному інституті післядипломної освіти вчителів зацікавилися його неординарними ідеями, спрямованими на поглиблену працю у питанні фізичного виховання дітей.

    Сам Олександр Андрійович на запитання, як він ставиться до професії вихователя дитячого садка, не задумуючись, відповідає:

     — Я пишаюся своєю професією, бо відчуваю, що робота вихователя стала для мене покликанням. Як на мене, це не просто професія — а стан моєї душі. Я радий, що можу принести користь своїм вихованцям — майбутнім громадянам нашої держави — своєю працею, досвідом та умінням. Я прагну постійно професійно вдосконалюватись. Моє життєве кредо: сучасний педагог — це той, що крокує в ногу з часом. 

 

Голова Кривоозерської районної

організації профспілки

працівників освіти                                                                               І.О.Муравська

 

 

 

 

 

 

 

З офіційних джерел