Лист ЦК Профспілки працівників освіти і науки України щодо постанови Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 р. № 974

23.12.2016 № 02-8/719                                                                                                                                                                                                                                                          

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України доводить до відома постанову Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 р. № 974 «Про внесення зміни у додаток 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. № 1298», якою передбачено підвищення на 2 тарифні розряди посадових окладів та ставок заробітної плати всім педагогічним працівникам навчальних закладів та установ освіти.

Привертаємо увагу, що постановою передбачено різні терміни підвищення тарифних розрядів педагогічним працівникам залежно від типів навчальних закладів та джерел їх фінансування.

З 1 січня 2017 року підвищуються посадові оклади та ставки заробітної плати усім педагогічним працівникам навчальних закладів, які фінансуються за рахунок освітньої субвенції, до яких належать загальноосвітні навчальні заклади, шкільні відділення навчально-виховних комплексів «дошкільний навчальний заклад - загальноосвітній навчальний заклад», «загальноосвітній навчальний заклад - дошкільний навчальний заклад», професійно-технічні навчальні заклади державної та комунальної власності в частині забезпечення видатків на здобуття повної загальної середньої освіти, які зазначені у статті 1032 Бюджетного кодексу України.

Підвищення посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічним працівникам інших типів навчальних закладів та установ освіти передбачено з 1 вересня 2017 року.

Разом з тим, надано право органам місцевого самоврядування приймати рішення про підвищення посадових окладів педагогічним працівникам закладів та установ освіти, що фінансуються за рахунок місцевих бюджетів, зокрема дошкільних, позашкільних, професійно-технічних, вищих навчальних закладів, методичних установ та інших, у більш ранні терміни. Просимо довести зазначену постанову до відома організаційних ланок профспілки та забезпечити організацію контролю профспілковими органами за дотриманням прав педагогічних працівників на підвищення посадових окладів та ставок заробітної плати, а також відповідне збільшення заробітної плати.

При цьому наголошуємо на необхідності вжиття виборними органами профспілкових організацій відповідних заходів для прийняття на місцях рішень про наближення термінів підвищення посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічних працівників дошкільних, позашкільних, професійно-технічних, вищих навчальних закладів, методичних установ, передбачення при прийнятті місцевих бюджетів на 2017 рік необхідних видатків.

Голова Профспілки                                                                                                                                               Г. Ф. Труханов                      

З офіційних джерел