Соціально-економічний напрямок

Встановлення доплат за класне керівництво у разі зміни контингенту учнів у класі

    Згідно з п. 36 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 року №102, вчителям, викладачам, старшим викладачам, майстрам виробничого навчання та іншим педагогічним працівникам (крім керівних) загальноосвітніх навчальних закладів, вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладів провадиться додаткова оплата за класне керівництво:

-      у І-ІV класах – у розмірі 20 % ставки заробітної плати;

-      у V-XI-класах - у розмірі 25 % ставки заробітної плати;

    Варто зазначити, що у класах ( класах - комплектах, групах) шкіл усіх типів і найменувань з кількістю учнів менше 12 осіб, доплату за класне керівництво здійснюють у розмірі 50 % цих розмірів доплат.

Працівникам, що уклали трудовий договір про роботу на посадах керівних працівників (директорів, заступників директорів з навчально-виховної (навчальної, виховної) роботи), а також працівникам, що працюють за сумісництвом на цих посадах, доплата за виконання обов’язків класного керівника не встановлюється.

Детальніше...

Індексація грошових доходів

    Індексація грошових доходів – це встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

Індексація грошових доходів, в тому числі заробітної плати, здійснюється відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 р. № 1078 «Про затвердження Порядку проведення індексації».

Детальніше...

Звітність з навчально-виховної роботи скасовують

    Міністерство освіти і науки повідомило про зняття з контролю подання обласними органами управління освітою звітності з питань навчально-виховної діяльності у галузях дошкільної, загальноосвітньої, професійно-технічної та позашкільної освіти.

    У Міністерстві освіти зазначають, що відсьогодні звітуванню підлягатимуть лише питання охоплення дітей загальною середньою освітою, охоплення дітей дошкільною освітою, розширення мережі дошкільних навчальних закладів, своєчасної виплати заробітної плати педагогічним працівникам.

    Також звітності підлягатимуть питання розшуку вихованців, які самовільно залишили інтернатні навчальні заклади; захисту житлових, майнових та інших прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в інтернатних закладах; виконання Концепції соціальної адаптації осіб з розумовою відсталістю; реформування інтернатних закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

(лист Міністерства №1/9-29 від 23.01.2015 року додається)

Документи:
Скачать файл (Лист МОН.pdf)Лист МОН.pdf[ ]177 Kb

Змінився розмір лікарняних

    1січня 2015 року набрав чинності Закон України від28.12.2014 № 77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці», яким викладено вновій редакції Закон України від23.09.1999 № 1105-XIV«Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності».  

Детальніше...

Вихідна допомога при звільненні : розмір, розрахунок, умови виплати

Вихідна допомогаце мінімальна матеріальна компенсація, яку гарантовано працівнику ст. 44 КЗпП України у разі його звільнення у зв»язку зі скороченням.

При звільненні з ініціативи власника або уповноваженого ним органу у зв»язку зі змінами в організації виробництва і праці, зокрема в разі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання установи, організації, працівникам виплачується вихідна допомога у розмірі не менше середнього місячного заробітку ( п. 1 ст.40 та ст.44 КЗпП України).

Розмір вихідної допомоги диференціюється залежно від підстави, з якої провадиться звільнення:

-         при припиненні трудового договору з підстав, зазначених у п.6 ст. 36 та п.п.1,2 і 6 ст.40 КЗпП України, працівникові виплачується вихідна допомога не менше середнього місячного заробітку ;

-         у разі призову або вступу на військову службу, направлення на альтернативну службу ( п.3 ст.36 КЗпПУкраїни – у розмірі двох мінімальних заробітних плат;

-         у випадку порушення власником або уповноваженим ним органом законодавства про працю, колективного чи трудового договору ( ст. 38 і ст. 39 КЗпП України) - у розмірі, передбаченому колективним договором, але не менше тримісячного середнього заробітку.

Детальніше...

З офіційних джерел