Соціально-економічний напрямок

Трудові гарантії мобілізованим працівникам: загальні норми та винятки

456789999997У частині 3 ст.119 Кодексу законів про працю України чітко зазначено, що за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи і посада на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб-підприємців, у яких вони працювали на час призову. 

Детальніше...

Як організувати освітній процесу в умовах воєнного стану: акценти нового листа МОН

334000027В умовах воєнного стану одним із пріоритетних завдань є збереження життя та здоров’я громадян, особливо дітей, та забезпечення їх доступу до освіти. Здобувачам освіти, працівникам закладів та установ освіти гарантована організація освітнього процесу в дистанційній або будь-якій іншій формі, що є найбезпечнішою для його учасників (стаття 57-1 Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VIII).

Детальніше...

В Україні планують запровадити профільну середню освіту

Study35До 30 листопада триває громадське обговорення, ініційоване МОН, стосовно реформи середньої освіти в Україні. Стандарт проєкту передбачає реорганізацію середньої освіти на профільну.

 Під час свого навчання діти зможуть самостійно обирати предмети для вивчення, хоча деякі з них залишаться обов'язковими.

Які предмети залишаться обов'язковими, а які стануть вибірковими.

Детальніше...

Заклад дошкільної освіти перебуває у простої: чи потрібно в новому навчальному році видавати новий наказ ?

876540Простій— це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворот­ною силою або іншими обставинами (ст.34 КЗпП). Наявність укриття в сучасних умовах воєнної агресії можна віднести до технічних умов, необхідних для виконання роботи, адже без укриття неможливо забезпечити безпеку працівників і вихованців. Тому в умовах воєнного стану за наявності небезпеки життю та здоров’ю працівників і вихованців роботодавець може оголосити простій на весь час, поки перебувати в закладі освіти без укриття буде небезпечно. Підставою для продовження простою є воєнна агресія РФ, відсутність укриття та продовження воєнного стану в країні. Оголосити простій можна кількома засобами, наприклад:

Детальніше...

КОНСУЛЬТАЦІЯ. ЩЕ РАЗ ПРО ВАЖЛИВІСТЬ ОЗНАЙОМЛЕННЯ ПРАЦІВНИКА З ЙОГО ТРУДОВИМИ ОБОВ’ЯЗКАМИ

1111111111210На «профспілкову гарячу лінію» звернулися з питання про обов’язковість наявності посадової інструкції як документа, яким визначені трудові обов’язки працівника.

Статтею 31 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) заборонено вимагати від громадянина виконання роботи, не обумовленої його трудовим договором.

Відповідно до статті 29 КЗпП встановлено обов’язок роботодавця повідомляти працівників про їх права та обов’язки до початку роботи.

Детальніше...

З офіційних джерел