Соціально-економічний напрямок

Чи можна одночасно присвоїти кваліфікаційну категорію та педагогічне звання

7654567899Згідно зі статтею 50 Закону України «Про освіту» педагогічний працівник проходить чергову атестацію не менше одного разу на п’ять років, крім випадків, передбачених законодавством. Атестація педагогічних працівників може бути черговою або позачерговою.

За яких умов атестаційна комісія може позбавити педагога кваліфікаційної категорії

Детальніше...

Запитання - відповідь: Чи має роботодавець повідомляти працівника про закінчення дії строкового трудового договору?

1433222233Посадовець управління інспекційної діяльності у Запорізькій області пояснив, що це не обов’язково: у разі укладення строкового трудового договору звільнення відбувається автоматично, а працівник дізнається про його дату в момент ознайомлення під підпис із наказом про прийняття на роботу.

Якщо ж за час роботи працівника за строковим трудовим договором з’явиться вакансія, яка відповідає його кваліфікації та передбачає можливість укладення безстрокового трудового договору, роботодавець, згідно зі статтею 23 КЗпП, зобов’язаний інформувати працівника про таку вакансію.

Детальніше...

Невчасно виплатили розрахункові при звільненні працівника: дії роботодавця-порушника

1066555544Департамент з питань праці Державної служби України з питань праці у листі від 30.11.2023 р. № 4206/2/2.1-23а розповідає про виплати сум звільненому працівникові у випадку несвоєчасного остаточного розрахунку з ним при звільненні.

У листі звернули увагу на те, що за умов невиплати з вини роботодавця належних звільненому працівникові сум у строки, визначені ст.116 КЗпП (при відсутності спору про їх розмір), такий роботодавець повинен виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку, але не більш як за шість місяців. Це прописано у ч. 1 ст. 117 КЗпП.

Детальніше...

ФІНАНСУВАННЯ ШКІЛ ІЗ МАЛОЮ КІЛЬКІСТЮ УЧНІВ: РОЗʼЯСНЕННЯ

20240306 15510309Доступ до якісної освіти для всіх дітей — одна з головних цілей роботи Міністерства освіти і науки України. Такі міжнародні дослідження, як PISA, а також результати ЗНО (НМТ) показують, що учні із сільських шкіл, як правило, мають нижчі навчальні успіхи, ніж їхні однолітки з малих і великих міст. Тому найперше забезпечення доступу до якісної освіти стосується дітей із сіл.
Пояснюємо рішення уряду про зміни у фінансуванні оплати праці вчителів шкіл із малою кількістю учнів із 2025 року.
У чому саме полягає рішення уряду?

Детальніше...

Заміна вчителя з погодинною оплатою: що з надбавками та доплатами?

20240306 1551030Вчитель школи захворів. Його заміняє інший вчитель, за що йому проводиться погодинна оплата. Під час заміни вчитель перевіряє зошити. Чи нараховувати йому доплату за перевірку зошитів? Чи нараховувати цьому вчителю надбавки, які були йому встановлені за вислугу років та за престижність?

Згідно з п. 73 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.93 р. № 102, погодинна оплата для вчителів допускається лише при оплаті їх праці за проведені години заміщення тимчасово відсутніх у зв'язку з хворобою або з інших причин учителів, яке тривало не більше двох місяців.

Детальніше...

З офіційних джерел